ebuy.al
Alexa
0 0
3
 

Libri i transparences, publikohen piket e maturanteve


22 Gsh 10

Te gjithe kandidatet per studente mund te verifikojne piket qe kane arritur te grumbullojne ne te gjitha preferencat qe kane zgjedhur.

Burimi:

Shekulli

provimet-maturaLibri eshte shperndare ne te gjitha shkollat e mesme dhe maturantet mund te verifikojne nese eshte bere ndonje gabim

Te gjithe kandidatet per studente mund te verifikojne piket qe kane arritur te grumbullojne ne te gjitha preferencat qe kane zgjedhur.


Tashme libri i transparences eshte shperndare ne te gjitha shkollat sipas perllogaritjes se pikeve qe ka bere AVA, por mund ti shohin edhe tek adresa eee.shekulli.com.al me numrat e ID te secilit maturat.

Specialistet theksojne se libri i transparences eshte publikuar ne menyre qe maturantet nese verejne ndonje gabim ne mbledhjen e pikeve, te paraqiten prane APRIAL-it per korrigjimin e tyre. Nderkohe, behet e ditur se prane shkollave jane derguar nga ky institucion edhe te dhenat e maturanteve si emrat dhe mbiemrat, datelindjet dhe te dhena te tjera per te pare nese eshte bere ndonje gabim dhe per tu dhene mundesine te korrigjohen.
Libri
Ne librin e transparences per secilin nga maturantet, kandidate per Arsimin e Larte, jane paraqitur piket e fituara per cdo program studimi (dege), te llogaritura sipas rezultateve te kater provimeve te matures dhe te mesatares se shkolles se mesme, shumezuar me koeficientet e pranimit sipas fakultetit per secilen kerkese nga 10 te mundshme.
Pra, secili kandidat mund te shikoje piket, te beje llogaritjen vete dhe, nese ka ndonje pretendim qe piket nuk jane llogaritur drejt apo ndonje prej informacioneve nuk eshte i sakte, te mund te beje kerkesen per rishikim ne shkollen e mesme.

Libri i Transparences, pervec mundesise qe cdo kandidat te njihet me piket e fituara ne te gjitha deget ku ka aplikuar dhe mundesise qe ti llogarise vete ato per te pare nese jane te sakta, jep mundesi qe cdo kandidat do te mund te shikoje edhe te dhenat e shokeve te shkolles se mesme dhe te te gjithe maturanteve nga e gjithe Shqiperia, ne menyre qe transparenca, korrektesa dhe besimi te kjo procedure qe po ndiqet, te jete absolute,- shpjegojne specialistet duke shtuar se nese verejne ndonje gabim ne librin e transparence,s mund te paraqiten prane drejtorive te shkollave te tyre ose prane APRIAL-it qe te kerkojne rregullimin e gabimit.

 


clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: nia meba
Lexuar: ikub #:
 3  9.531 1008220021

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
englantina fasho
Para 7 muajsh  
  
...........
     
Adelina
Para 8 muajsh  
  
po ne adresen e mashit apo akp kur do te hidhet libri i transparences?
+0     
GLORI
Para 31 muajsh  
  
........................................
+1     


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan