0 0
0
 

Filma të rinj në kinema “Imperial”


02 Tet 10

Pas dy vjetësh mungesë kompania “Walt Disney” do të sjellë filmat e saj në Shqipëri. I pari titullohet “Nxënësi i magjistarit”, që do të shfaqet nga data 1 tetor, për të vazhduar më pas në version 3D me “Piratët e Karaibeve 4”.

Burimi:

Top News

 

kinema-imperialKatër filma premierë do të shfaqen gjatë tetorit në kinemanë “Imperial” pranë Sheraton.
 
Pas dy vjetësh mungesë kompania “Walt Disney” do të sjellë filmat e saj  në Shqipëri. I pari titullohet “Nxënësi i magjistarit”, që do të shfaqet nga data 1 tetor, për të vazhduar më pas në version 3D me “Piratët e Karaibeve 4”.
 
“Do të fillojmë me premierën absolute ‘Nxënësi i Magjistarit’, një film aksion dhe fantazi me aktorët Nikolas Kejxh dhe Monika Beluçi”, deklaron Drejtori i Përgjithshëm i “Imperial”, Altin Prifti.
 
Filmi sjell historinë e një studenti që jeton në Nju Jorkun e ditëve të sotme, i cili është i detyruar që të pranojë punën si nxënës dhe asistent i një mjeshtri magjistar, personazhe të interpretuara nga Jay Baruchel dhe Nicolas Cage.
 
Mjeshtri do të stërvisë nxënësin, që ka fuqitë e magjistarit, të luftojë forcat e liga që i kanosen Manhatanit. Nga gjysma  e dyte e muajit stafeta i kalon filmave shqiptarë.
 
“Do të pasurohet me dy prodhimet shqiptaro-belge dhe shqiptaro-gjermane, përkatësisht ‘Dosja K’ dhe filmi ‘Shqiptari’”, shprehet më tej, drejtori Prifti.
 
“Dosja K” është një film i regjisorit Jan Verheyen, ndërsa “Shqiptari”, i regjisorit gjerman Johannes Naber. Ata do të shfaqen në Imperial Sheraton përkatësisht në datat 15 dhe 29 tetor.

Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »

Ofertë për çdo regjistrim nga Kopshti dhe Çerdhja Tweety...
Për çdo regjistrim deri në fund të muajit Gusht përfitoni një muaj falas.

Dritare & dyer, profile Plastike, Alumini, Druri nga 4.900 lek/m2
ALPLAST-AG, kompania e vetme shqiptare qe punon me produkte te cilat nuk e ndotin mjedisin dhe ruajne shendetin e njeriut.

Shiten apartamente ne Himare,,,
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


microsoftSONDAZH
Vjedhja e Bankës dhe politika
(Heshtja e të dyja krahëve të politikes në lidhje me vjedhjen e Bankës tregon:)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: nia meba
Lexuar: ikub #:
 0  2.987 1010020036

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


| Shto tek te Preferuarat


acdurres

spitaliamerikan

dga