ebuy.al
0 0
0
 

Skandali, gjykata e Beratit njofton 6 oficerët: Ikni se do ju prangosin!


14 Tet 10

Sipas burimeve nga prokuroria, ndërkohë që në gjykatë ishte dorëzuar kërkesa e organit të akuzës për autorizimin e arrestimit, gjykata nuk e ka mbajtur sekret procesin

Burimi:

Ora News

prokur-pergjithGjykata e Beratit është përfshirë në një skandal të pazakontë në drejtësinë shqiptare duke dekonsporuar arrestimin e gjashtë oficerëve të policisë që hetoheshin për korrupsion. Sipas burimeve nga prokuroria, ndërkohë që në gjykatë ishte dorëzuar kërkesa e organit të akuzës për autorizimin e arrestimit, në mënyrë që të ligjëroheshin procedurat, gjykata nuk e ka mbajtur secret procesin por ka bërë shpalljen e tij në këndin e njoftimeve. Në këtë kënd public gjykata kishte njoftuar datën dhe orën e masës së sigurisë duke njoftuar se objekti i seancës ishte lëshimi i urdhër-arrestit ndaj gjashtë oficerëve të policisë në Berat. Nuk dihet nëse oficerët që do të arrestoheshin janë larguar për t’i shpëtuar prangave, por burime të Prokurorisë së Përgjithshme kanë thënë se Këshillit të Lartë të Drejtësisë do t’i kërkohet të hetojë këtë rast flagrant. Sipas disa vleresimeve gjykata e Beratit nuk eshte treguar ne vazhdiomesi korrekte me afishimin e gjyqeve publike ne kendin e njoftimeve nderkohe konsiderohet e cuditshme sesi gjyqi qe duhej mbajtur sekret deri ne arrestimin e te dyshuarve, eshte publikuar para kohe.

 


clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: mbalena
Lexuar: ikub #:
 0  1.129 1010140101

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan