0 0
0
 

Skandali, gjykata e Beratit njofton 6 oficerët: Ikni se do ju prangosin!


14 Tet 10

Sipas burimeve nga prokuroria, ndërkohë që në gjykatë ishte dorëzuar kërkesa e organit të akuzës për autorizimin e arrestimit, gjykata nuk e ka mbajtur sekret procesin

Burimi:

Ora News

prokur-pergjithGjykata e Beratit është përfshirë në një skandal të pazakontë në drejtësinë shqiptare duke dekonsporuar arrestimin e gjashtë oficerëve të policisë që hetoheshin për korrupsion. Sipas burimeve nga prokuroria, ndërkohë që në gjykatë ishte dorëzuar kërkesa e organit të akuzës për autorizimin e arrestimit, në mënyrë që të ligjëroheshin procedurat, gjykata nuk e ka mbajtur secret procesin por ka bërë shpalljen e tij në këndin e njoftimeve. Në këtë kënd public gjykata kishte njoftuar datën dhe orën e masës së sigurisë duke njoftuar se objekti i seancës ishte lëshimi i urdhër-arrestit ndaj gjashtë oficerëve të policisë në Berat. Nuk dihet nëse oficerët që do të arrestoheshin janë larguar për t’i shpëtuar prangave, por burime të Prokurorisë së Përgjithshme kanë thënë se Këshillit të Lartë të Drejtësisë do t’i kërkohet të hetojë këtë rast flagrant. Sipas disa vleresimeve gjykata e Beratit nuk eshte treguar ne vazhdiomesi korrekte me afishimin e gjyqeve publike ne kendin e njoftimeve nderkohe konsiderohet e cuditshme sesi gjyqi qe duhej mbajtur sekret deri ne arrestimin e te dyshuarve, eshte publikuar para kohe.

 


Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
QUDAL - QUality meDAL Kërkimi i Medaljes së Cilësisë në Republikën e Shqipërisë 2014/2015
Këto janë rezultatet e Kërkimit të parë shqiptar të Medaljes së Cilësisë QUDAL - QUality meDAL - DEEPMA, të kryer në qershor të këtij viti nga organizata zvicerane ICERTIAS – International Certificati

Hotel me dhoma 1+1 dhe 2+1 per pushime ne Sarande
Apartamentet jane te kompletuara dhe me parking 24ore. Pushimet te shijojne me shume ne vendin tend.


Dritare & dyer, profile Plastike, Alumini, Druri nga 4.900 lek/m2
ALPLAST-AG, kompania e vetme shqiptare qe punon me produkte te cilat nuk e ndotin mjedisin dhe ruajne shendetin e njeriut.

Shiten apartamente ne bregdetin e Himares!
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


microsoftSONDAZH
Rama deklaroi arritje për 300 ditët e para te qeverisë. Basha tha te kundërtën
(Cili është me pranë se vërtetës?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: mbalena
Lexuar: ikub #:
 0  1.206 1010140101

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


| Shto tek te Preferuarat
Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme
spitaliamerikan