ebuy.al
Alexa
0 0
13
 

Publikohet formulari A3, sot gjendet në të gjitha shkollat


22 Tet 10

Fituesit do të shpallen në datën 4 nëntor. Vetëm tri ditë kohë për regjistrimet në universitete

Burimi:

Shqip

formulari a3Ministria e Arsimit dhe e Shkencës publikon udhëzimin dhe formularin A3 për të gjithë kandidatët të cilët nuk janë regjistruar ende në asnjë cikël studimi.

Konkretisht, sipas udhëzimit të MASH mund ta plotësojnë formularin A3 vetëm nxënësit të cilët u janë nënshtruar provimeve të Maturës Shtetërore 2010. Do të jenë këta nxënësit që do të përfitojnë sipas listave të Agjencisë së Pranimit të Rezultateve në Institucionet e Arsimit të Lartë dhe kuotave të mbetura bosh. Përzgjedhjet do të jenë sipas parimit meritë-preferencë. Ndërkohë që në sajtin zyrtar të Ministrisë së Arsimit www.mash.gov.al çdo kandidat mund të marrë një kopje të formularit A3 dhe ta plotësojë atë para shënjimit të formularit origjinal që do të tërhiqet në shkolla. Dje në darkë ka nisur shpërndarja e formularit A3 në të gjitha drejtoritë arsimore.

Sipas udhëzimit në datën 4 nëntor do të shpallen listat e fituesve, ndërsa tri ditë kohë në datë 5, 6 dhe 7 do të lihet afat për regjistrimet në të gjitha universitetet e vendit. Dëftesa, mandatarkëtimi, mandati i pagesës janë dokumentet e nevojshme për regjistrim në datat e paracaktuara. Sakaq, në udhëzim nuk parashikohen më rishpërndarje të kuotave të mbetura bosh. Pas kësaj faze nuk është njoftuar asnjë fazë procesi. Kështu, data 4 nëntor do të shënojë dhe fundin e regjistrimeve në sistemin me kohë të plotë për të gjithë nxënësit që iu nënshtruan procesit të Maturës Shtetërore.

Sakaq, secili maturant që nuk do të bëjë gabime duhet të fotokopjojë formularin ta plotësojë atë dhe më pas kur të jetë i sigurt për zgjedhjet të plotësojë formularin zyrtar që do të tërhiqet në shkollë. Në formular shpjegohen qartë lëndët, duke i krahasuar me vendet bosh dhe me probabilitetin më të madh, duke përfshirë këtu edhe mesataren, mund të bëhet një shenjim i saktë i dokumentit.

Formulari A3 është shansi i fundit që i ka mbetur çdo maturanti që nuk u shpall fitues në fazat e tjera, por edhe për të gjithë ata që u shpallën fitues, por nuk u regjistruan dot në asnjë program studimi.


clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: Klaud
Lexuar: ikub #:
 13  5.694 1010220066

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
majlinda pavdeja
Para 17 muajsh  
  
adelina
+0     
majlinda pavdeja
Para 17 muajsh  
  
adelina
-1     
majlinda pavdeja
Para 17 muajsh  
  
adelina
     
majlinda pavdeja
Para 17 muajsh  
  
adelina
     
majlinda pavdeja
Para 17 muajsh  
  
adelina
     
majlinda pavdeja
Para 17 muajsh  
  
adelina
     
majlinda pavdeja
Para 17 muajsh  
  
sssss
     
anisa shehu
Para 18 muajsh  
  
du te di piket e kuotave bosh per formularin a3????mund te me ndihmoni
-2     
ina
Para 18 muajsh  
  
fgghhh
     
ina
Para 18 muajsh  
  
mund te me ndihmon per te shkarkuar formularin a3 "ju lutem"
     
memo
Para 30 muajsh  
  
dua te di ky kod a eshte fitues 10 44 750
+1     
memo
Para 30 muajsh  
  
dua te di ky kod a eshte fitues 10 44 750
     
xhensila
Para 30 muajsh  
  
dua tedi se si te shkarkoj formularin a3 nga interneti
??? mund te me ndihmoni???
+2     


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme
Spitali Amerikan