ebuy.al
Alexa
0 0
2
 

Librat me te fundit qe botohen ne shqip


06 Nën 10

"Një të shtunë me miqtë" i autorit Andrea Camilleri. Libri rrëfen jetën e disa të rinjve nga fëmijëria, të cilat janë të ngarkuara me trauma të rënda që të trondisin shpirtin...

Burimi:

ikub.al

libratLibra të rinj, të autorëve shqiptarë e të huaj, i janë shtuar këtë javë librarive të kryeqytetit. Disa nga titujt janë:

"Një të shtunë me miqtë" i autorit Andrea Camilleri. Libri rrëfen jetën e disa të rinjve nga fëmijëria, të cilat janë të ngarkuara me trauma të rënda që të trondisin shpirtin dhe deri në rini kur shtohet ngarkesa e turbullimeve. Ky libër është një botim i shtëpisë botuese “Dituria” dhe kushton 500 lekë. "
     
"Anamorfoza e mesazhit të madh", një libër nga Bardhyl Rauf Fico.  E vërteta mbi Islamin dhe mendimi i elitës intelektuale gjithëkohore për këtë çështje shprehen në këtë libër, i cili është një botim i Institutit Shqiptar të Mendimit. Libri kushton 500 lekë.
 
“Tropiku i kancerit”, një roman nga Henry Miller. Një kryevepër letrare për botën sensuale parisiene në kohën mes dy Luftrave Botërore. Samuel Beckett në lidhje me këtë roman ka thënë se "Tropiku i kancerit është një ngjarje e rëndësishme në historinë e letërsisë moderne". Libri është hedhur në treg nga shtëpia botuese “GlobusR” dhe kushton 800 lekë.
 
"Erotikoni Satirikoni” një libër me 100 rrëfenja i Virgjil Muçit. Rrëfenjat i mbështjell atmosfera e shndritshme e një periudhe të lumtur të historisë së një vëndi që ka njohur më fort gjëma e vuajtje sesa gaze e begati. Me sytë e mëndjes ne mund të shohim kështjella të mrekullueshme me salla të zbukuruara e të hijeshuara ku dëfrenin muzikantët e poetët, ku damat e hijshme hidhnin valle dhe u merrnin mentë të rinjve me hiret e tyre. Libri është një botim i “Aeditions” dhe kushton 1200 lekë.

clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: nia meba
Lexuar: ikub #:
 2
KULTURA LIBER
 2.725 1011060069

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
google
Para 42 muajsh  
  
E kane perkthyer me google translalte, me siguri
     
Ledia Dushi
Para 42 muajsh  
  
Pershendetje! Me ju pyet kot, si per qejf, kete librin e Camilleri-t a e ka perkthye kush ne shqip, apo e ka shkru ne shqip Camilleri...
     


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan