0 0
2
 

Librat me te fundit qe botohen ne shqip


06 Nën 10

"Një të shtunë me miqtë" i autorit Andrea Camilleri. Libri rrëfen jetën e disa të rinjve nga fëmijëria, të cilat janë të ngarkuara me trauma të rënda që të trondisin shpirtin...

Burimi:

ikub.al

libratLibra të rinj, të autorëve shqiptarë e të huaj, i janë shtuar këtë javë librarive të kryeqytetit. Disa nga titujt janë:

"Një të shtunë me miqtë" i autorit Andrea Camilleri. Libri rrëfen jetën e disa të rinjve nga fëmijëria, të cilat janë të ngarkuara me trauma të rënda që të trondisin shpirtin dhe deri në rini kur shtohet ngarkesa e turbullimeve. Ky libër është një botim i shtëpisë botuese “Dituria” dhe kushton 500 lekë. "
     
"Anamorfoza e mesazhit të madh", një libër nga Bardhyl Rauf Fico.  E vërteta mbi Islamin dhe mendimi i elitës intelektuale gjithëkohore për këtë çështje shprehen në këtë libër, i cili është një botim i Institutit Shqiptar të Mendimit. Libri kushton 500 lekë.
 
“Tropiku i kancerit”, një roman nga Henry Miller. Një kryevepër letrare për botën sensuale parisiene në kohën mes dy Luftrave Botërore. Samuel Beckett në lidhje me këtë roman ka thënë se "Tropiku i kancerit është një ngjarje e rëndësishme në historinë e letërsisë moderne". Libri është hedhur në treg nga shtëpia botuese “GlobusR” dhe kushton 800 lekë.
 
"Erotikoni Satirikoni” një libër me 100 rrëfenja i Virgjil Muçit. Rrëfenjat i mbështjell atmosfera e shndritshme e një periudhe të lumtur të historisë së një vëndi që ka njohur më fort gjëma e vuajtje sesa gaze e begati. Me sytë e mëndjes ne mund të shohim kështjella të mrekullueshme me salla të zbukuruara e të hijeshuara ku dëfrenin muzikantët e poetët, ku damat e hijshme hidhnin valle dhe u merrnin mentë të rinjve me hiret e tyre. Libri është një botim i “Aeditions” dhe kushton 1200 lekë.

Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »

Ofertë për çdo regjistrim nga Kopshti dhe Çerdhja Tweety...
Për çdo regjistrim deri në fund të muajit Gusht përfitoni një muaj falas.

Dritare & dyer, profile Plastike, Alumini, Druri nga 4.900 lek/m2
ALPLAST-AG, kompania e vetme shqiptare qe punon me produkte te cilat nuk e ndotin mjedisin dhe ruajne shendetin e njeriut.

Shiten apartamente ne Himare,,,
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


microsoftSONDAZH
Vjedhja e Bankës dhe politika
(Heshtja e të dyja krahëve të politikes në lidhje me vjedhjen e Bankës tregon:)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: nia meba
Lexuar: ikub #:
 2
KULTURA LIBER
 3.072 1011060069

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
google
Para 46 muajsh  
  
E kane perkthyer me google translalte, me siguri
     
Ledia Dushi
Para 46 muajsh  
  
Pershendetje! Me ju pyet kot, si per qejf, kete librin e Camilleri-t a e ka perkthye kush ne shqip, apo e ka shkru ne shqip Camilleri...
     


| Shto tek te Preferuarat


acdurres

spitaliamerikan

dga