ebuy.al
Alexa
0 0
0
 

Kredi nga Enti i Banesave për 1500 familje të pastreha


25 Shk 11

Projektet prekin disa qytete dhe do të jenë për disa kategori familjesh.

Burimi:

Alsat

ent-baneseMbi 1500 familje të pastreha pritet të përfitojnë kredi, apo të marrin banesa gjatë këtij viti. Drejtori i Entit Kombëtar të Banesave jep detajet e projekteve që do janë në zbatim për këtë vit. Projektet prekin disa qytete dhe do të jenë për disa kategori familjesh. "Aktualisht Enti Kombëtar i Banesave po punon në tre programe paralele. Programi i parë është programi i ndërtimit nga vetë EKB, dhe përfundimi i tyre në fund të shkurtit dhe fillim të marsit në tre objekte në qytetet Korçë, Shkodër dhe Kavajë. Përfundojmë dhe dorëzojmë pranë bashkive përkatëse rreth 110 apartamente banimi ku qytetarët do të përfitojnë banesa me kosto reale të ndërtimit të tyre. Për vitin 2011 kemi parashikuar përmes Ministrisë së Punëve Publike rreth 1500 familje njëkohësisht dhe familje që nuk kaluan dot, ose nuk u disbursuan në programin e vitit 2010, automatikisht kalojnë për vitin 2011", tha Ilirjan Proko, Drejtori i Përgjithshëm, Enti Kombëtar i Banesave. Drejtues të Entit Kombëtar të Banesave thonë se aktualisht qytetarët me anë të projekteve të ndërtimit që ka ky institucion, përfitojnë banesa me koston reale të ndërtimit, e cila sipas tyre nuk e kalon vlerën 28 mijë lekë për metër katror.


clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: mbalena
Lexuar: ikub #:
 0
ENT FAMILJA KREDI
 1.999 1102250060

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan