ebuy.al
0 0
13
 

Matura 2011, ja cilat janë përgjigjet e sakta për Letërsinë


02 Qer 11

Mësoni se cila ishin alternativat e duhura, për të pasur sukses në secilën nga tezat e testimit të sotëm

Burimi:

ikub.al

matura-2011-pergjigjeNxënësit e Maturës 2011 kanë dhënë sot provimin e parë, që ishte ai i Letërsisë. Me mijera maturantë i janë nështruar këtij testi dhe në pritje të korrigjimit nga ana e mësuesve, Ministria e Arsimit ka bërë publike përgjigjet e sakta që duheshin dhënë gjatë këtij testimi. Duke klikuar në dokumentet e mëposhtëm, mund të mësoni se cila ishin alternativat e duhura, për të pasur sukses në secilën nga tezat që ka qarkulluar nëpër shkolla të ndryshme të mbarë Shqipërisë sipas variantit A e B, si dhe sipas profilit të shkollave.

Skeme vleresimi Profili Artistik- Varianti A
Skeme vleresimi Letersi natyror- Varianti A
Skeme vleresimi Letersi, Profili Natyror- Varianti B
Skeme vleresimi e Profilit Profesional- Varianti A
Skema e vleresimit Profili Gjuhe e Huaj - Varianti B
Skema e vleresimit Profili Pedagogjik - Varianti A
Skema e vleresimit Profili Gjuhe e Huaj - Varianti A
Skeme vleresimi Profili Profesional- Varianti B
Skema e vleresimit të Profilit Shoqeror dhe të Pergjithshem - Varianti B
Skema e vleresimit Profili Pedagogjik - Varianti B
Skeme vleresimi i Profilit Shoqeror dhe të Pergjithshem- Varianti A
Skema e vleresimit Profili Artistik - Varianti B

clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: molgen
Lexuar: ikub #:
 13  21.532 1106010122

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Gundosmhx
Para 27 muajsh  
  
Aloha! sad
     
markevens
Para 31 muajsh  
  
http://www.maroclub.net/ cialis 215396 http://www.reclaiminglife.com/ buy dreampharm from tramadol 8-[ http://www.levitrapharmacies.com/ compare levitra and viagra 814293 http://www.medical-place.com/ viagra htty
     
mimisikku
Para 31 muajsh  
  
http://www.maroclub.net/ cheapest cialis kxqedq http://www.stylelusts.com/ car insurance quotes 5510 http://www.worthy-collectibles.com/ insurance auto =P http://www.myremedyonline.com/ buy 150 tramadol tablets :P
     
watmecrankdat
Para 32 muajsh  
  
http://www.myoregonmotors.com/ cheap california auto insurance %-)) http://www.levitrapharmacies.com/ levitra reat http://www.mymedcare.net/ cialis 1403 http://www.medical-place.com/ viagra ciwvod
     
EBDProduct
Para 32 muajsh  
  
http://www.medsbalance.net/ nexium 89769 http://www.medicprix.com/ lexapro message boards 3095
     
CoolnessAJ
Para 32 muajsh  
  
     
im1canadain
Para 32 muajsh  
  
http://www.greatmedschoice.net/ buy domain tramadol >:-[[ http://www.medsearchguide.com/ order cialis online 18055
     
FREAKINSPAZ
Para 32 muajsh  
  
http://www.insurproviders.com/ auto insurance quotes gmoaw http://www.insurers-info.com/ car insurance >:-OOO
     
yhrloxlqa
Para 33 muajsh  
  
UcnZSr , [url=http://mzdvwweudfvo.com/]mzdvwweudf [link=http://ycgmkvxrmcgd.com/]ycgmkvxrm http://pgrwlkbcqelb.com/
     
Karess
Para 33 muajsh  
  
Short, sweet, to the point, FREE-exactly as information sholud be!
     
klajdi
Para 35 muajsh  
  
e kemi te mar katren me forcat tona pa merak ahahhahaha
     
blero
Para 35 muajsh  
  
nje pershedetje per te gjith vajzat maturante
     
euglen
Para 35 muajsh  
  
klm klm kml
     


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan