ATEM
0 0
 

Matura 2011, ja cilat janë përgjigjet e sakta për Letërsinë

01 Qer 11

Mësoni se cila ishin alternativat e duhura, për të pasur sukses në secilën nga tezat e testimit të sotëm

Burimi: ikub.al

matura-2011-pergjigjeNxënësit e Maturës 2011 kanë dhënë sot provimin e parë, që ishte ai i Letërsisë. Me mijera maturantë i janë nështruar këtij testi dhe në pritje të korrigjimit nga ana e mësuesve, Ministria e Arsimit ka bërë publike përgjigjet e sakta që duheshin dhënë gjatë këtij testimi. Duke klikuar në dokumentet e mëposhtëm, mund të mësoni se cila ishin alternativat e duhura, për të pasur sukses në secilën nga tezat që ka qarkulluar nëpër shkolla të ndryshme të mbarë Shqipërisë sipas variantit A e B, si dhe sipas profilit të shkollave.


Skeme vleresimi Profili Artistik- Varianti A
Skeme vleresimi Letersi natyror- Varianti A
Skeme vleresimi Letersi, Profili Natyror- Varianti B
Skeme vleresimi e Profilit Profesional- Varianti A
Skema e vleresimit Profili Gjuhe e Huaj - Varianti B
Skema e vleresimit Profili Pedagogjik - Varianti A
Skema e vleresimit Profili Gjuhe e Huaj - Varianti A
Skeme vleresimi Profili Profesional- Varianti B
Skema e vleresimit të Profilit Shoqeror dhe të Pergjithshem - Varianti B
Skema e vleresimit Profili Pedagogjik - Varianti B
Skeme vleresimi i Profilit Shoqeror dhe të Pergjithshem- Varianti A
Skema e vleresimit Profili Artistik - Varianti B
Shtypi i dites

Analize
   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Gundosmhx
Para 38 muajsh  
  
Aloha! sad
 
Karess
Para 43 muajsh  
  
Short, sweet, to the point, FREE-exactly as information sholud be!
 
klajdi
Para 46 muajsh  
  
e kemi te mar katren me forcat tona pa merak ahahhahaha
 
blero
Para 46 muajsh  
  
nje pershedetje per te gjith vajzat maturante
 
euglen
Para 46 muajsh  
  
klm klm kml
 Sportnews
living
Sondazh
Klima e terrorit e ditëve të fundit
(Me shpërthime dhe vjedhje)
Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: molgen
ikub #:
1106010122


Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme
spitaliamerikan

Euromedica_120x300