ATEM
0 0
35
 

Ja pergjigjet e testit te matematikes se Matures 2011!

15 Qer 11

Sipas burimeve zyrtare pranë ministrisë së Arsimit nesër pritet që maturantët të kenë në duar rezultatet e provimit të parë, atij të letërsisë

Burimi: ikub.al

provim-matSot në të gjithë vendin rreth 42 mijë maturantë dhanë provimin e dytë të detyrueshëm, atë të matematikës. Ashtu siç u premtua dhe nga autoritetet e Arsimit një ditë më parë, testi do të përmbante 12 pyetje me zhvillim dhe 13 me alternativë, ndërkohë që ato do të ishin të tre niveleve ku rreth 20% e tyre do të ishin vetëm për ata që pretendojnë të marrin notë mbi 8. Sipas rregullores në ambientet e shkollave përgjatë dy orëve të zhvillimit të testit ka patur administratorë, të cilët sipas nxënësve nuk kanë lejuar të kopjohet. Më poshtë mund të gjeni përgjigjet e sakta të testeve sipas varianteve dhe shkollave në të cilat është dhënë provimi:


Zgjidhja Gjimnazi - drejtimi natyror Varianti A
Zgjidhja e Shkolles se Mesme teknike 3+2 Pedagogjike-Varianti A
Zgjidhja Shkolla mesme teknike 5 vjecare Varianti A
Zgjidhja e Gjimnazit të Drejtimit të Pergjithshem - Varianti A
Zgjidhja Gjimnazi - drejtimi shoqeror Varianti A
Zgjidhjet per Shkollen e Mesme te Gjuheve te Huaja - Varianti A
Shtypi i dites

Analizeliving
Sondazh
Tragjedia e Charlie Hebdo nxori në pah problemin e raportit mes blasfemisë dhe fjalës së lirë
(Jeni pro)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: mbalena
ikub #:
 35 1106150079

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
admin
Para 17 muajsh  
  
Genta, sot do e publikohen rezultatet e tabeles se transparences. Suksese
     
genta
Para 17 muajsh  
  
mund te na i tregoni pyetjet e vitit 2013??do ju isha shume mirenjohese..kaloni mire fat te gjithve qe keni testin e semimatures..
+5     
betim
Para 32 muajsh  
  
me sa pik merret nota 4 ju lutem
+0     
betim
Para 32 muajsh  
  
un mendoj se duhet lën nxensit qe të komunikojn ne mes vet ne një mas të caktuar
     
matura2012
Para 32 muajsh  
  
Zgjidhjet e vitit te kaluar i keni ne fund te lajmit mjafton te klikoni mbi linkun pdf.
-2     
enrique
Para 32 muajsh  
  
kallxona more ma se po dojna me msu ,,
+1     
ilire ramadani
Para 33 muajsh  
  
ju lutem qe ti qitni te gjitha pergjigjjet e testit te matures 2011 se po du me msu diqka oki
-3     
ela
Para 34 muajsh  
  
ku muj mi gjet pytjet e mature ajt tregoni de
+1     
dona
Para 34 muajsh  
  
kallxona more ma se po dojna me msu ,,
-1     
dona
Para 34 muajsh  
  
ku mund ti gjes testet e vitit te kaluar ne cilen faqe
+0     
liridona
Para 34 muajsh  
  
ju lutem na tregoni testin e vitit 2011 te matures dua ta di perafersisht qka ka
-1     
liridona
Para 34 muajsh  
  
ju lutem na tregoni testin e vitit 2011 te matures dua ta di perafersisht qka ka
+4     
sara
Para 35 muajsh  
  
ore car kishte provimi i kl se 9
-2     
sara
Para 35 muajsh  
  
ore car kishte provimi i kl se 9
-2     
adelina
Para 38 muajsh  
  
e mira e ksaj kish me qene ne menyr qe me na e largu testin e matures me mbet vetem provimi pranues ne degen per te cilen deshiron me studiu nxansi
+2     
Erman
Para 40 muajsh  
  
sa eshte vlera e shifres 8 ne numrimin 284 652
+3     
shkelzen
Para 41 muajsh  
  
gjografi
-5     
shkelzen
Para 41 muajsh  
  
matematik
-12     
gona
Para 41 muajsh  
  
tesit i matures drejtimi shoqror

+0     
yzeir
Para 42 muajsh  
  
Kam ngelur ne lenden e matematikes sepse per shkak te disa nxe nesve dhe disa mesuesve me kane marre testin padrejtesisht!
-11     
a
Para 44 muajsh  
  
ore ku gjende keto pergjigjet se na hoqen trurin
+0     
ermela
Para 44 muajsh  
  
a mund ta di se kur dalin pergjigjet e matematikes?
-2     
osh
Para 44 muajsh  
  
provimi ka qene i thjesht po ata si skan dite me bo gjo kan mar 4
     
albani itali
Para 44 muajsh  
  
per mendimin tim te gjitha pyetjet kane qene shume te thjeshta,u bej thirrje te du paleve ,si nxenesve te mos kopjojne se shkolla per ata eshte po ashtu dhe ministrise se arsimit se matura shteterore ne te gjithe boten jepet ne zarf te mbyllur , dhe mos beni keto felliqesira se femijet tuaj jane.
+4     
rodi
Para 44 muajsh  
  
o @argjent me 25 pike mer 7 . besoj se per 5 duhen mbi 10 pike
+2     
marinela lleshi
Para 44 muajsh  
  
notat e letersis
     
marinela lleshi
Para 44 muajsh  
  
notat e letersise
     
elgani
Para 44 muajsh  
  
keshtu si e kane nis keto nga 2012 do i nxjerrin rezultatet
-1     
eri
Para 44 muajsh  
  
ca po bejne kto mor vlla pse spo na i japin pergjigjet e letersise jemi bo me keq se zgjedhjet
     
Bryan
Para 44 muajsh  
  
KUR DALIN PERGJIGJET E PROVIMIT TE LETERSISE 2011,SE NA HOQEN TRURIN ATA.MUND TE ME KTHENI PERGJIGJE JU LUTEM..DHE ME SA PIKE MERRET SHTATA
     
corruption
Para 44 muajsh  
  
po jam dakort me ty anonim sepse eshte viti 2011 edhe mendoj se gjerat duken shume paster.

     
argjenti
Para 44 muajsh  
  
nese ne total jane 50 pike me shume gjasa me 25 pike duhet te marresh 5
-1     
ana
Para 44 muajsh  
  
me sa pike merret nota 5.ju lutem ??
+1     
argjenti
Para 44 muajsh  
  
po pse nuk na i dergoni ato provat VIDEO???
+1     
Anonim
Para 44 muajsh  
  
nga llogaritjet statistikore 83% e maturanteve kane kopjuar ne 2 provimet e matures shteterore duke perdorur elemente teknologjike dhe duke marre tezen nga punonjes te drejtorive arsimore ne mbare vendin ! Ky fakt eshte i pamohueshem pasi rezultojne prova video ! Shkaku kryesor per kete ndodhi ka qene Ministria e Arsimit dhe e Shkences !
+3     Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


keit

spitaliamerikan

as