Ja pergjigjet e testit te matematikes se Matures 2011!

15 Qer 11

Sipas burimeve zyrtare pranë ministrisë së Arsimit nesër pritet që maturantët të kenë në duar rezultatet e provimit të parë, atij të letërsisë

 
0
0

provim-matSot në të gjithë vendin rreth 42 mijë maturantë dhanë provimin e dytë të detyrueshëm, atë të matematikës. Ashtu siç u premtua dhe nga autoritetet e Arsimit një ditë më parë, testi do të përmbante 12 pyetje me zhvillim dhe 13 me alternativë, ndërkohë që ato do të ishin të tre niveleve ku rreth 20% e tyre do të ishin vetëm për ata që pretendojnë të marrin notë mbi 8. Sipas rregullores në ambientet e shkollave përgjatë dy orëve të zhvillimit të testit ka patur administratorë, të cilët sipas nxënësve nuk kanë lejuar të kopjohet. Më poshtë mund të gjeni përgjigjet e sakta të testeve sipas varianteve dhe shkollave në të cilat është dhënë provimi:


Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
admin
Para 49 muajsh  
  
Genta, sot do e publikohen rezultatet e tabeles se transparences. Suksese
 
genta
Para 49 muajsh  
  
mund te na i tregoni pyetjet e vitit 2013??do ju isha shume mirenjohese..kaloni mire fat te gjithve qe keni testin e semimatures..
 
betim
Para 63 muajsh  
  
me sa pik merret nota 4 ju lutem
 
betim
Para 63 muajsh  
  
un mendoj se duhet lën nxensit qe të komunikojn ne mes vet ne një mas të caktuar
 
matura2012
Para 63 muajsh  
  
Zgjidhjet e vitit te kaluar i keni ne fund te lajmit mjafton te klikoni mbi linkun pdf.
 
enrique
Para 63 muajsh  
  
kallxona more ma se po dojna me msu ,,
 
ilire ramadani
Para 64 muajsh  
  
ju lutem qe ti qitni te gjitha pergjigjjet e testit te matures 2011 se po du me msu diqka oki
 
ela
Para 65 muajsh  
  
ku muj mi gjet pytjet e mature ajt tregoni de
 
dona
Para 65 muajsh  
  
kallxona more ma se po dojna me msu ,,
 
dona
Para 65 muajsh  
  
ku mund ti gjes testet e vitit te kaluar ne cilen faqe
 
liridona
Para 65 muajsh  
  
ju lutem na tregoni testin e vitit 2011 te matures dua ta di perafersisht qka ka
 
liridona
Para 65 muajsh  
  
ju lutem na tregoni testin e vitit 2011 te matures dua ta di perafersisht qka ka
 
sara
Para 66 muajsh  
  
ore car kishte provimi i kl se 9
 
sara
Para 66 muajsh  
  
ore car kishte provimi i kl se 9
 
adelina
Para 69 muajsh  
  
e mira e ksaj kish me qene ne menyr qe me na e largu testin e matures me mbet vetem provimi pranues ne degen per te cilen deshiron me studiu nxansi
 
Erman
Para 72 muajsh  
  
sa eshte vlera e shifres 8 ne numrimin 284 652
 
shkelzen
Para 72 muajsh  
  
gjografi
 
shkelzen
Para 72 muajsh  
  
matematik
 
gona
Para 73 muajsh  
  
tesit i matures drejtimi shoqror

 
yzeir
Para 73 muajsh  
  
Kam ngelur ne lenden e matematikes sepse per shkak te disa nxe nesve dhe disa mesuesve me kane marre testin padrejtesisht!
 
a
Para 75 muajsh  
  
ore ku gjende keto pergjigjet se na hoqen trurin
 
ermela
Para 75 muajsh  
  
a mund ta di se kur dalin pergjigjet e matematikes?
 
osh
Para 75 muajsh  
  
provimi ka qene i thjesht po ata si skan dite me bo gjo kan mar 4
 
albani itali
Para 75 muajsh  
  
per mendimin tim te gjitha pyetjet kane qene shume te thjeshta,u bej thirrje te du paleve ,si nxenesve te mos kopjojne se shkolla per ata eshte po ashtu dhe ministrise se arsimit se matura shteterore ne te gjithe boten jepet ne zarf te mbyllur , dhe mos beni keto felliqesira se femijet tuaj jane.
 
rodi
Para 75 muajsh  
  
o @argjent me 25 pike mer 7 . besoj se per 5 duhen mbi 10 pike
 
marinela lleshi
Para 75 muajsh  
  
notat e letersis
 
marinela lleshi
Para 75 muajsh  
  
notat e letersise
 
elgani
Para 75 muajsh  
  
keshtu si e kane nis keto nga 2012 do i nxjerrin rezultatet
 
eri
Para 75 muajsh  
  
ca po bejne kto mor vlla pse spo na i japin pergjigjet e letersise jemi bo me keq se zgjedhjet
 
Bryan
Para 75 muajsh  
  
KUR DALIN PERGJIGJET E PROVIMIT TE LETERSISE 2011,SE NA HOQEN TRURIN ATA.MUND TE ME KTHENI PERGJIGJE JU LUTEM..DHE ME SA PIKE MERRET SHTATA
 
corruption
Para 75 muajsh  
  
po jam dakort me ty anonim sepse eshte viti 2011 edhe mendoj se gjerat duken shume paster.

 
argjenti
Para 75 muajsh  
  
nese ne total jane 50 pike me shume gjasa me 25 pike duhet te marresh 5
 
ana
Para 75 muajsh  
  
me sa pike merret nota 5.ju lutem ??
 
argjenti
Para 75 muajsh  
  
po pse nuk na i dergoni ato provat VIDEO???
 
Anonim
Para 75 muajsh  
  
nga llogaritjet statistikore 83% e maturanteve kane kopjuar ne 2 provimet e matures shteterore duke perdorur elemente teknologjike dhe duke marre tezen nga punonjes te drejtorive arsimore ne mbare vendin ! Ky fakt eshte i pamohueshem pasi rezultojne prova video ! Shkaku kryesor per kete ndodhi ka qene Ministria e Arsimit dhe e Shkences !
 
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: MATEMATIKA PERGJIGJE
Postuar nga: mbalena
ikub #:
1106150079