0 0
 

Si te kontrolloj per gjoben e makines time?

08 Maj 12

Gjobat e automjetit mund te shihen online ne faqen zyrtare te Policise se Shtetit ne internet. Drejtoria e Qarkullimit Rrugor, e mbeshtetur nga ICITAP, pas ankesave te shumta per gjoba te vendosura pa dijenine e qytetareve ka vendosur publikimin e masave administrative.

Burimi: Top Channel

policia_shkoder5Policia eshte kujdesur qe te ruaje edhe te dhenat personale, duke vendosur ne kerkimin e gjobave, jo vetem targen e makines, por edhe numrin e shasise se saj.

"Gjithashtu Policia e Shtetit, per t’i ardhur ne ndihme qytetareve, ka bere te mundur verifikimin online te kundravajtjeve rrugore te kryera gjate perdorimit te mjetit, te cilat jane akoma te palikujduara. Te gjithe te interesuarit mund te klikojne tek faqja e Policise se Shtetit ne internet, ku ne rubriken “Sherbime per qytetaret” eshte vendosur linku “Kontroll per kundravajtjet rrugore”. Duke klikuar ne kete link, qytetari lidhet automatikisht me sistemin elektronik te administrimit te kundravajtjeve rrugore e-gjoba te Policise se Shtetit dhe ben te mundur verifikimin e detyrimeve te pashlyera qe qytetari ka ne te gjithe Shqiperine", tha zedhenesja Klejda Plangarica.

Zedhenesja e Drejtorise se Policise ka bere publik edhe masat e marra ne prag te sezonit turistik. Raportet per shkeljet administrative ndaj shtetasve te huaj do t'i dergohen perfaqesive diplomatike, ndersa per ata te Kosoves, Drejtorise se Pergjithshme te Sherbimit Policor ne Kosove.
 


Shtypi i dites

Analize
   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
SHKODRA
Para 15 muajsh  
  
o SHTET KARTUQIT.... po prsh n.q.f un kam marr nje gjob qa te duhet ty te me bllokosh makinen ne mes te dursit kur un jam nga shkdra. Ato para do i paguaj un kur un te dua dhe kur te kem mundesi. Edhe me kamat vones probelimi eshte i imi dhe jo i joti. pastaj si paguaj un nje gjob sepse thua ti ke marr nje gjob. as emer polici e as vend ndodhja dhe pa ven nje firm un a jam dakort apo jo. keshtu shkohe ne aurop???? gjoba paguhet ker te vjen letra tek shtepia dhe te jep te gjitha te dhena kur dhe pse e kam marre kete gjob... Shtet lojnash hajdutash e tana te zezat i keni.....
 
rino
Para 16 muajsh  
  
prsh: ku mund te shof kam apo jo gjoba? flm
 
alma
Para 26 muajsh  
  
gjobat e makines
 
alma
Para 26 muajsh  
  
ds
 
fatlum
Para 34 muajsh  
  
i vejn edhe kot
 
Ermir
Para 35 muajsh  
  
As mos e merrni mundimin se nuk funksionon. E kam provuar vete.
 
klevi
Para 35 muajsh  
  
po si eshte adresa ku mund ti shikoj gjobat
 
suzana dervina
Para 35 muajsh  
  
DUA DHE UNE TE KONTROLLOJ GJOBEN TIME
 
riza plasa
Para 35 muajsh  
  
dua gjoben time
 Sondazh
Çështja “Doshi”
(Cili është mendimi juaj?)
Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: k.s
ikub #:
GJOBA MAKINA
1205080007


Argetohu Gjej
ebuy
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame


Reklame
Hako_0317
Reklame
spitaliamerikan


Reklame
Euromedica_120x300