ebuy.al
Alexa
0 0
1
 

Ja disa rekorde te pabesueshme mbi seksin


08 Maj 12

Nga penisi apo vagina me e madhe, deri te prostituta me e vjeter ne bote. Zbulojini se cilet jane...

Burimi:

Te Tjera

rekordSeksi*Anna Swan (1846-1888) ka qenë gruaja me vaginën më të madhe. E infektuar nga sëmundja e gjigantizmit, ishte e gjatë 2.34 metra, ndërkohë që lindi një bebe 86 cm, i vdekur pak çaste pas ardhjes në jetë dhe mjekët llogaritën se zgjerimi vaginal ishte rreth 15.5 cm, kundrejt 10 cm që është mesatarja. 

*Rekordi i penisit më të gjatë në botë i përket aktorit Jonah Falcon, i cili nuk interpreton në filma “hard” siç mund të mendohet, por ka një rubrikë sportive radiofonike. Mësohet se ai arrin një gjatësi prej 24 cm në gjendje normale, kurse në ereksion mbërrin në 34 cm. Ndërkohë që përmasat normale të një mashkulli shkojnë nga 13 deri në 19 cm 

*Rekordi i orgjisë më të madhe i takon Japonisë, ku 250 çifte bënë seks njëkohësisht, por vetëm me partnerin e tyre. Një rezultat thuajse aspak domethënës në krahasim me “gang-bang”-un më të madh të botës, që u zhvillua nga aktorja porno Lisa Sparxx, e cila pati raporte njëkohësisht me 919 meshkuj.

*Rekordi i masturbimit mashkullor më të gjatë të botës i takon japonezit Masanobu Sato, i cili në San Francisco gjatë edicionit të vitit 2009 të “Masturbate-a-thon”, ka pasur një sesion prej 9 orësh e 59 minutash. Ndërsa distanca më e largët e hedhjes së spermës i takon Horst Schultz, i cili ka kryer një lëshim prej 6 metrash, me një shpejtësi prej 69 km/h.
 
*Tatiana Kozhevnikova e ka të publikuar rekordin e saj edhe në librin “Guinness”. Rusja zotëron vaginën më të fortë në botë, me të cilën është në gjendje të ngrejë pesha deri në 14 kg. Gjithçka vjen nga fakti se pas lindjes, muskujt vaginal kishin humbur tonifikimin dhe prandaj ajo nisi të stërvitej në këtë drejtim.
 
*Gjithmonë një femra ruse i takon edhe rekordi i nënës më “prodhimtare”. Ishte Valentina Vassilyeva, e cila jetoi në shekullin XVIII dhe që lindi 69 fëmijë me 27 binjakë, por nuk munguan as trinjakët dhe katërnjakët.
 
*Babai më i vjetër është Nanu Ram Jogi, i cili ka “kontribuar” për të sjellë në jetë fëmijën e fundit në moshën 90-vjeçare.
 
*Prostituta më e vjetër rezulton se është një grua nga Taipei, e cila ushtron ende profesionin, edhe pse është 82 vjeç. (marre nga Befan)
 
 
 

 


clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: mbalena
Lexuar: ikub #:
 1
FEMER MASHKULL REKORDI SEKS
 9.044 1205080101

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
robi
Para 24 muajsh  
  
Po Zoto Kaninen e paskan harruar keta me 48 pond
+1     


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme
Spitali Amerikan