Ja disa rekorde te pabesueshme mbi seksin

08 Maj 12

Nga penisi apo vagina me e madhe, deri te prostituta me e vjeter ne bote. Zbulojini se cilet jane...

Burimi: Te Tjera

 
0
0

rekordSeksi*Anna Swan (1846-1888) ka qenë gruaja me vaginën më të madhe. E infektuar nga sëmundja e gjigantizmit, ishte e gjatë 2.34 metra, ndërkohë që lindi një bebe 86 cm, i vdekur pak çaste pas ardhjes në jetë dhe mjekët llogaritën se zgjerimi vaginal ishte rreth 15.5 cm, kundrejt 10 cm që është mesatarja. 

*Rekordi i penisit më të gjatë në botë i përket aktorit Jonah Falcon, i cili nuk interpreton në filma “hard” siç mund të mendohet, por ka një rubrikë sportive radiofonike. Mësohet se ai arrin një gjatësi prej 24 cm në gjendje normale, kurse në ereksion mbërrin në 34 cm. Ndërkohë që përmasat normale të një mashkulli shkojnë nga 13 deri në 19 cm 

*Rekordi i orgjisë më të madhe i takon Japonisë, ku 250 çifte bënë seks njëkohësisht, por vetëm me partnerin e tyre. Një rezultat thuajse aspak domethënës në krahasim me “gang-bang”-un më të madh të botës, që u zhvillua nga aktorja porno Lisa Sparxx, e cila pati raporte njëkohësisht me 919 meshkuj.

*Rekordi i masturbimit mashkullor më të gjatë të botës i takon japonezit Masanobu Sato, i cili në San Francisco gjatë edicionit të vitit 2009 të “Masturbate-a-thon”, ka pasur një sesion prej 9 orësh e 59 minutash. Ndërsa distanca më e largët e hedhjes së spermës i takon Horst Schultz, i cili ka kryer një lëshim prej 6 metrash, me një shpejtësi prej 69 km/h.
 
*Tatiana Kozhevnikova e ka të publikuar rekordin e saj edhe në librin “Guinness”. Rusja zotëron vaginën më të fortë në botë, me të cilën është në gjendje të ngrejë pesha deri në 14 kg. Gjithçka vjen nga fakti se pas lindjes, muskujt vaginal kishin humbur tonifikimin dhe prandaj ajo nisi të stërvitej në këtë drejtim.
 
*Gjithmonë një femra ruse i takon edhe rekordi i nënës më “prodhimtare”. Ishte Valentina Vassilyeva, e cila jetoi në shekullin XVIII dhe që lindi 69 fëmijë me 27 binjakë, por nuk munguan as trinjakët dhe katërnjakët.
 
*Babai më i vjetër është Nanu Ram Jogi, i cili ka “kontribuar” për të sjellë në jetë fëmijën e fundit në moshën 90-vjeçare.
 
*Prostituta më e vjetër rezulton se është një grua nga Taipei, e cila ushtron ende profesionin, edhe pse është 82 vjeç. (marre nga Befan)
 
 
 

 


Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
robi
Para 64 muajsh  
  
Po Zoto Kaninen e paskan harruar keta me 48 pond
 
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: FEMER MASHKULL REKORDI SEKS
Postuar nga: mbalena
ikub #:
1205080101