ebuy.al
Alexa
0 0
0
 

Dhomat e gjumit, ja cilat ngjyra e bejne me te zjarrte seksin


04 Sht 12

Këtë ka nxjerrë sondazhi, i realizuar nga "Littlewoods".com

Burimi:

The Sun

 

Njerëzit që kanë lyer dhomën e gjumit me ngjyrë vjollcë bëjnë më tepër seks. Këtë ka nxjerrë si përfundim një sondazh i kryer. Pikërisht rezultoi se çiftet që çlodhen në ambient të purpurt, apo kanë mure dhe pizhama me atë ngjyrë, kanë një mesatare të të bërit seks prej 3.5 herësh në javë. Ndërsa çiftet që kanë ngjyra të zymta në muret e tyre kanë jetë seksuale aspak të kënaqshme, me një mesatare të të bërit seks prej 1.8 herësh në javë. 
Sondazhi, i realizuar nga "Littlewoods".com, ka marrë në pyetje 2000 çifte dhe ka zbuluar sesa më të nxehta të jenë ngjyrat e dhomës, aq më e ethshme është jeta seksuale. Laurence Llewelyn-Bowen, ekspert në stilimin e shtëpive, ka shpjeguar: "Për vite të tëra u kam thënë pronarëve të shtëpiave se një dhomë gjumi ngjyrë bezhë ka efekt shumë pozitiv për një jetë seksuale sa më të mirë". Në vendin e dytë renditen çiftet që e kanë të kuqe ngjyrën e dhomës (3.2 herë në javë), kurse të tretin e mbajnë ata me blu (3.1 herë në javë).
Ndonëse asgjë s'është tërësisht "trokë" për njerëzit me dhoma të bardha, pasi rezulton se bëjnë seks 2 herë në javë. Nga ana tjetër, edhe ato çifte që flenë në çërçafë mëndafshi bëjnë një jetë seksuale të cilësisë shumë të lartë: 4.5 herë në javë, në krahasim me 2.72 në pambuk, 2.35 në najlon dhe 2.33 në poliestër
 

clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: mbalena
Lexuar: ikub #:
 0
DHOMA NGJYRA SEKS VJOLLCE
 5.910 1209040083

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan