MASH shpall fituesit e Universiteteve: Ja ku ju ka dale e drejta e studimit!

17 Sht 12

Nga data 18 shtator fillojne regjistrimet ne menyre elektronike

 
0
0
Spitali Amerikan
MASH ka publikuar te henen listen e fituesve neper Universitete per vitin Akademik 2012-13, sipas degeve te fakulteteve. Duke ditur numrin e ID-se tuaj mund te mesoni degen duke klikuar poshte artikullit, se ku ju ka dale e drejta e studimit.
Nderkohe maturantët e shpallur fitues në universitetet publike të vendit kanë gjashtë ditë kohë për të kryer regjistrimin duke filluar nga data 18 shtator deri me 23 shtator. Regjistrimi këtë vit për herë të parë do të realizohet elektronikisht. Në udhëzimin më të fundit të Ministrit të Arsimit dhe Shkencës, përcakton detajet e regjistrimit ku thuhet se fituesi mund të qëndrojë në të njëjtin program studimi që në fazën e parë. Nëse ai nuk arrin të realizojë regjistrimin në mënyrë elektronike studenti duhet të paraqitet pranë sekretarisë mësimore të fakultetit ku është shpallur fitues e cila do të kryejë regjistrimin online të kandidatit. Në këtë rast kandidati duhet të paraqesë një dokument identifikimi. Kandidatet që nuk kryejnë regjistrimin brenda afatit të përcaktuar humbasin përfundimisht të drejtën e vazhdimit të procesit. Lista përfundimtare e fituesve do te shpallet nga Agjencia Kombëtare e Provimeve me date 1 tetor dhe ne universitete ajo do te aplikohet një dite me pas.
 
Shkarkoni Dokumentin me poshte!
 
 

Lista e Fituesve


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
lindita
Para 25 muajsh  
  
Lista e pikeve te fituesv te shkollave te larta ne te gjitha rrethet2013
 
olsi laloti
Para 45 muajsh  
  
olsilaloti
 
Sondazh
Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: mbalena
ikub #:
1209170167Reklame
Digitalb
Reklame
ventouris


Reklame
inTV