ebuy.al
Alexa
0 0
0
 

Moti: Stina e verës vjen në....


31 Maj 13

Jeni mërzitur nga ditët e freskëta dhe me shi? Me ardhjen e qershorit klima do ndryshoje.

Burimi:

ikub.al

Edhe dita e sotme do jete e paqëndrueshme me reshje te pakta shiu dhe here pas here me diell. Deri ditën e marte do ketë ndryshime te shpeshta te klimës dhe me pas ditën e mërkurë moti do jete me e ngrohte. Temperaturat do te ngrihet nga 3-4ºC. Me kalimin e ditëve dielli do jete ai qe do mbizotëroj.

Sipas eksperteve te parashikimit te motit, luhatjet e deritanishme, përveç presionit atmosferik te larte qe vjen nga Mesdheu, kane ardhur edhe nga "faktori" njeri. Kështu, sipas hidrometeorologëve te Institutit te Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, aktiviteti industrial i njerëzimit dhe çlirimi i gazrave ne atmosfere ka ndikuar mjaft. Ajo çka vërehet me shqetësim, sipas specialisteve është ardhja e temperaturave te larta ne një periudhe te hershme, e me pas një rënie e menjëhershme e temperaturave, gjë qe duket sikur po çakordon edhe stinët e vitit. Tashme gjithkush po ve re se edhe stinët janë pakësuar, nga katër ato tani duket se janë bere vetëm dy, dimër dhe vere. Bie dëborë aty ku nuk ka rene kurrë, apo është thatësirë ne vende ku reshjet janë karakteristike jo vetëm ne vjeshte dhe dimër por edhe ne vere.


clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: athina
Lexuar: ikub #:
 0
KLIMA MOTI QERSHOR STINA VERA
 1.885 1305310051

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan