ATEM
0 0
0
 

Moti: Stina e verës vjen në....


31 Maj 13

Jeni mërzitur nga ditët e freskëta dhe me shi? Me ardhjen e qershorit klima do ndryshoje.

Burimi:

ikub.al

Edhe dita e sotme do jete e paqëndrueshme me reshje te pakta shiu dhe here pas here me diell. Deri ditën e marte do ketë ndryshime te shpeshta te klimës dhe me pas ditën e mërkurë moti do jete me e ngrohte. Temperaturat do te ngrihet nga 3-4ºC. Me kalimin e ditëve dielli do jete ai qe do mbizotëroj.

Sipas eksperteve te parashikimit te motit, luhatjet e deritanishme, përveç presionit atmosferik te larte qe vjen nga Mesdheu, kane ardhur edhe nga "faktori" njeri. Kështu, sipas hidrometeorologëve te Institutit te Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, aktiviteti industrial i njerëzimit dhe çlirimi i gazrave ne atmosfere ka ndikuar mjaft. Ajo çka vërehet me shqetësim, sipas specialisteve është ardhja e temperaturave te larta ne një periudhe te hershme, e me pas një rënie e menjëhershme e temperaturave, gjë qe duket sikur po çakordon edhe stinët e vitit. Tashme gjithkush po ve re se edhe stinët janë pakësuar, nga katër ato tani duket se janë bere vetëm dy, dimër dhe vere. Bie dëborë aty ku nuk ka rene kurrë, apo është thatësirë ne vende ku reshjet janë karakteristike jo vetëm ne vjeshte dhe dimër por edhe ne vere.

Shtypi i dites

Analize
Rekomandojme te lexoni »

Globe
SHOPPING DAYS ne GLOBE 26/27/28 Shtator ... JU PRESIN :)

Cmime konkuruese dhe Cilesi maksimale
Vetem ne shtypshkronjen VASSI, nga 1996.

Kuzhina e vertete italiane
Pica ne furre druri, makarona, sallate cezar, kuzhina e vertete italiane ne Tirane

Aftësitë Prezantuese
ABC Trainings, Aftësitë Prezantuese

Shiten apartamente ne Himare
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


microsoftSONDAZH
Guvernatori i ri i Bankës
(Është më mirë të jetë specialist)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: athina
Lexuar: ikub #:
 0
KLIMA MOTI QERSHOR STINA VERA
 2.012 1305310051

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


| Shto tek te Preferuarat
Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme
alpet
GlobeAlbania