ebuy.al
Alexa
0 0
12
 

Moti i paqëndrueshëm gjatë javës së ardhshme


26 Dhj 09

Sinoptikanet parashikojne nje ulje te ndjeshme te vlerave termike, diten e hene dhe te marte, ku termometri mund te shenoje dhe vlera poshte zeros deri ne -2 grade

Moti paqendrueshem, me shira, kthjellime, dhe temperatura qe ulen dhe ngrihen, do te vazhdoje te jete prezent ne territorin tone, pergjate dites se diele, dhe diteve te para te javes qe vjen. Zonat veriore, sipas sinoptikaneve, do te marrin dhe sasine me te madhe te rreshjeve, e cila do te jete e konsiderueshme diten e diele.

"Gjate gjithe dites se neserme do te kete shira ne vend, me pas dita e hene sjell serish kthjellime dhe vranesira, shira te dobet, kryesisht te terhequr ne zonat malore. Edhe dita e marte dhe e merkura kane kthjellime dhe vranesira dhe ndonje rreshje te izoluar", ben te ditur Tanja Porja, meteorologe.

Sinoptikanet parashikojne nje ulje te ndjeshme te vlerave termike, diten e hene dhe te marte, ku termometri mund te shenoje dhe vlera poshte zeros deri ne -2 grade, por kjo situate, do te zgjase vetem dy dite. "E hene, e marte, e merkure do te sjelle nje renie te temperaturave, kryesisht ne oret e mengjesit, megjithate do te pesoje nje freskim te temperaturave per shkak te ardhje se nje mase tjeter ajrore nga ajo cka ne kemi keto dite, me pas serish do te kete rritje te temperaturave", vijoi Porja. Sipas sinoptikaneve, ky destabilizim i motit nuk ka lidhje me ndryshimet klimaterike, ata i cilesojne keto ndryshime normale.


clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: molgen
Lexuar: ikub #:
 12
 14.919 912261317

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
albulena
Para 9 muajsh  
  
prshendetje
     
elvis
Para 12 muajsh  
  
mua me pelqen te behem kengetar rep dhe ndoshta do te behem
+0     
mendiiiiiii
Para 13 muajsh  
  
mos um rreni qe moti asht i mir neser weq ishalla deshtoni ???P__________________________________ majmuna >>>>>>>>>>>>>>>????????????

     
haris
Para 14 muajsh  
  
moti gjat javes ne kosov
-2     
haris
Para 14 muajsh  
  
fchngj.ipi p
     
ardit
Para 15 muajsh  
  
ej bo me genjy se osht moti i mire se un qetash pe heki plehin e bo me pas ftoft lopt ka me te rre
+1     
miftar
Para 16 muajsh  
  
a je mir qka po ban
     
Celi
Para 22 muajsh  
  
ju pom doket nuk kokni as ntok as nqjell bree,far parashikimi te motit phaaa
     
Emri Mbiemri
Para 25 muajsh  
  
-EEjj Sott dO tee Jen Temperaturat e Nxehtaa ,Mbii, 4 graaD. Kurse neser Do tee Jet Mee ftoht Sesaa sOtt Doo TeeeJeT -2 GraDD CelciUss.. Praaa Nee jAven Tjeter Doo Tee jeeT . 10 Graddd Celciuus Praa Parashikimii i mOTiit eshtee i sakT.<3<3.<3.
+0     
kusha
Para 36 muajsh  
  
si do te jet moti gjat mujit maj dhe qershor edhe kthema
-1     
Pajtim
Para 41 muajsh  
  
hejj ku je bre a je nomm ajo a po Bleni A PO Gatuni...?
-6     
ylli
Para 41 muajsh  
  
e bor ku po bjen kur dani me na lshu
+2     


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan