Mister: Guri qe qendron ne ajer


11 Dhj

Nje gur gjigand ne nje fshat te Al-Hassa, qendron ne ajer, rreth 11 centimetra mbi toke.

 
3
0

guri_gjigand     Kjo ndodh nje here ne vit, ne Arabine Saudite, gjate muajit prill, dhe guri qendron ne ajer per rreth 30 minuta. Nje rast i tille eshte dokumentuar edhe ne Kine.
     Thone qe 21 vjet me pare, nje Mujahid eshte vrare pas ketij guri ku ai ishte fshehur. Ky incident ndodhi ne muajin prill te vitit 1989. Akoma edhe sot eshte e mundur qe te shikohen njollat e gjakut te fresket mbi gurin gjigand.
     Por me e habitshmja e te gjithave, nuk eshte guri gjigand qe qendron ne ajer. Me e cuditshmja eshte qe kur ky gur eshte ne ajer, njollat e gjakut behen me te erreta, me te fresketa dhe me te lageshta. Rezidentet lokale jane munduar disa here qe te heqin njollat e gjakut. Megjithate, pas pak kohesh ato shfaqen serish ne gur, automatikisht.
 
   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Arbi
Para 12 muajsh  
  
Nuk besoj
 
aldo
Para 26 muajsh  
  
allahu i plotfuqisshmi e ka ber nje gje kaq te mrekullushme
 
Flatroni
Para 50 muajsh  
  
allahu thot ne kuran :NE KEMI NGRITUR EDHE KODREN TURIN PER TI TERHEQUR VREJTJEN NJI POPULLI QE KUPTON ,

 
islame
Para 72 muajsh  
  
e pamundeshme por e vertete kjo do te thote se ALLAHU eshte nje qe ai ka fuqi per gjithqka qe te gjitha krijesat te ai do te kthehemi sepse te tij jemi
Ai eshte me i madhi
 
andi
Para 75 muajsh  
  
nuk mund ta besoj se si qendron ne ajer 11 centimetra.
 
andi
Para 75 muajsh  
  
nuk mund ta besoj se si qendron ne ajer 11 centimetra.
 
eda
Para 78 muajsh  
  
e kam degjuar qe ndodhet ne arabi
 
aleda
Para 78 muajsh  
  
e pabesueshme..............
 
Eni
Para 78 muajsh  
  
po pse nuk ka nje video , se mund te jet edhe lajm i rem ...
 

ne ju rekomandojme
Atmosfere arabe ne qender te qytetit...cfare po ndodh?
I rikonceptuar, me nje dizajn ndryshe por duke ruajtur te njejten cilesi...

facebook
ikub.al ne instagram
sondazh
Filmat e Kinostudios Shqipëria e Re
(Pro apo kundër shfaqjes se tyre)


Shfleto artikuj te tjere per: GURE
Postuar nga: k.s
ikub #:
1012110029
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9