Mister: Guri qe qendron ne ajer - Content, Argetim, Kuriozitete - ikub.al
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese   |  Time.al
 
 
Mister: Guri qe qendron ne ajer
 
Shperndaje
ikub#: 1012110029

guri_gjigand     Kjo ndodh nje here ne vit, ne Arabine Saudite, gjate muajit prill, dhe guri qendron ne ajer per rreth 30 minuta. Nje rast i tille eshte dokumentuar edhe ne Kine.
     Thone qe 21 vjet me pare, nje Mujahid eshte vrare pas ketij guri ku ai ishte fshehur. Ky incident ndodhi ne muajin prill te vitit 1989. Akoma edhe sot eshte e mundur qe te shikohen njollat e gjakut te fresket mbi gurin gjigand.
     Por me e habitshmja e te gjithave, nuk eshte guri gjigand qe qendron ne ajer. Me e cuditshmja eshte qe kur ky gur eshte ne ajer, njollat e gjakut behen me te erreta, me te fresketa dhe me te lageshta. Rezidentet lokale jane munduar disa here qe te heqin njollat e gjakut. Megjithate, pas pak kohesh ato shfaqen serish ne gur, automatikisht.
 Ventouris


Postuar:11 Dhj
 
Shfleto artikuj te tjere per: GUREAlbtelecom


Arbi   Para 13 muajsh     
Nuk besoj
aldo   Para 28 muajsh     
allahu i plotfuqisshmi e ka ber nje gje kaq te mrekullushme
Flatroni    Para 51 muajsh     
allahu thot ne kuran :NE KEMI NGRITUR EDHE KODREN TURIN PER TI TERHEQUR VREJTJEN NJI POPULLI QE KUPTON ,

islame   Para 73 muajsh     
e pamundeshme por e vertete kjo do te thote se ALLAHU eshte nje qe ai ka fuqi per gjithqka qe te gjitha krijesat te ai do te kthehemi sepse te tij jemi
Ai eshte me i madhi
andi   Para 76 muajsh     
nuk mund ta besoj se si qendron ne ajer 11 centimetra.
andi   Para 76 muajsh     
nuk mund ta besoj se si qendron ne ajer 11 centimetra.
eda   Para 79 muajsh     
e kam degjuar qe ndodhet ne arabi
aleda   Para 79 muajsh     
e pabesueshme..............
Eni   Para 79 muajsh     
po pse nuk ka nje video , se mund te jet edhe lajm i rem ...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Më Të Fundit
Argetim
Një klepsidër 12 mijë dollarë
Argetim
I porsalinduri ecën vetë
Argetim
Koktejet që duhet të pini dhe ato që s’duhet
Argetim
Ushqimet që përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe varicet
Teoren
Chez Moi

Digitalb

Më të lexuarat
Bordo Revista

Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved