Fytyre e skuqur, njeri i mire


30 Tet

Fytyra e skuqur eshte shenje e sigurt se do te jeni te dashur te mire, tregon nje hulumtim i ri.

Burimi:

Telegrafi

 
0
0

avatar copiaEdhe pse ata qe skuqen ne vete nuk ndjehen mire, ekspertet sugjerojne se ata njerez jane zemergjere, te besueshem dhe falenderues. Te tjeret i konsiderojne si simpatike dhe u besojne me shume, sepse turpi vleresohet si shenje e vlerave morale.
Skuqja eshte me e shprehur te personat me lekure me te çelet, ndersa zakonisht perfshin fytyren, qafen, veshet dhe gjoksin. Edhe pse zakonisht u pershkruhet femrave, as pjesetaret e gjinise se forte nuk jane te kursyer nga skuqja.
“Turpi i moderuar konsiderohet si virtyt. Njerezit te cilet skuqen jane me te deshiruar ne shoqerine e tyre, sepse vleresohen si te besueshem”, kane deklaruar autoret e studimit nga Kalifornia.
Veç kesaj, studimi tregon, se keta njerez jane edhe partnere me te mire dhe jane me romantike.
 
   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
ideal
Para 56 muajsh  
  
pershendetje edhe une gjithashtu me rrin fytyra e skuqer sa er ama shum brengosem ju mundt te jepni ndonje sygjerim
 
drilon
Para 56 muajsh  
  
un gjithashtu skuqen kam turp para vajzav ne disa rase tua ta eleminoj kete te jem si te gjith te tjeret
 
arbnore
Para 57 muajsh  
  
pershendetje jam nje vajz e re kam deshir me dit sesi ta heq te skuqurit nga fytyra jam shum e brengosur per skuqjen qe e kam ne fytyr me pengon shum kam deshir qe fytyra ime te mos jet e skuqur por te jet normale fytyra me skuqet kur kam turp por une me tevertet kam deshir qe edhe kur te kem turp te mos skuqem por te jem normalesi te gjith te tjeret flm per mirkuptim ju lutem shum te me tregoni sita eleminoj te skuqurit nga fytyra ime a ka ndonje krem ndonje gje tjeter
 

ne ju rekomandojme
Kane filluar regjistrimet ne kampionatin "Qitje ne Poligon"
Arms School Academy organizon Kampionatin "Qitje ne Poligoni" ku pjesemarres mund te jene Femra dhe Meshkuj mbi 18 vjec te apasionuar pas sportit te qitjes. Regjistrimet kane filluar dhe zgjasin deri

facebook
ikub.al ne instagram
sondazh
Baba Vanga ka parashikuar se Obama do të jetë presidenti i fundit i SHBA
(E besoni apo jo?)Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: k.s
ikub #:
FYTYRA
1110300007

Reklame
Raiffeisen


Reklame
Albanian Security Forum
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet