Plazhistet shpetojne delfinet (Video) - Content, Argetim, Kuriozitete - ikub.al
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese   |  Time.al
 
 
Plazhistet shpetojne delfinet (Video)
 
Shperndaje
ikub#: 1203090056

f_0309094830403_mNjë turist ka arritur të kapë me kamerë shpëtimin e jashtëzakonshëm të rreth 30 delfinëve nga një plazh në veri të Rio de Janeiros.
Delfinët notuan drejt plazhit Arraial do Cabo dhe më pas u dërrmuan çmendurisht në rërë. Duke kuptuar gjendjen e delfinëve, disa nga të pranishmit në plazh filluan t’i tërheqin për bishti në drejtim të ujit më të thellë.
Pas shpëtimit të delfinit të fundit, në plazh mbretëroi gëzimi dhe duartrokitjet për misionin mbresëlënës prej dy minutash.

 Ventouris


Postuar:09 Mar
 
Shfleto artikuj te tjere per: DELFIN PLAZHAlbtelecom


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Më Të Fundit
Argetim
Një klepsidër 12 mijë dollarë
Argetim
I porsalinduri ecën vetë
Argetim
Koktejet që duhet të pini dhe ato që s’duhet
Argetim
Ushqimet që përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe varicet
Teoren
Chez Moi

Digitalb

Më të lexuarat
Bordo Revista

Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved