ATEM
0 0
0
 

10 me te pasurit e Shqiperise(Foto)


01 Tet

Pak ditë më parë "Forbes" publikoi listën e personavemë të pasur në botë…

Burimi:

Te Tjera

 

Kjo na shtyu që edhe ne të publikojmë listën e personavemë të pasur, por duke iu referuar bizneseve dhe shumave të përfarta të pasurimeve të tyre.Sigurisht që Shqipëria nuk ka as Bill Gates dhe Roman Abramoviç por sigurisht që ka njerëz shumë të pasur dhe të suksesshëm në bizneset e tyre, të cilët gjithçka e kanë filluar nga zero në fillim të viteve '90 dhe tashmë janë miliarderë të vërtetë.Fatkeqësisht nuk e kemi shifrën e saktë të pasurisë së tyre por me siguri ajo llogaritet në qindra milionë dollarë.Këtë listë e kryeson Zamir Mane, një prej biznesmenëve më të suksesshëm në Shqipëri, me një numër të shumtë biznesesh në administrim ai udhëheq pa asnjë dyshim listën e biznesmenëve më të pasur në Shqipëri.Në foto-galerinë e mësipërme shfaqet lista me 1o personat më të pasur në Shqipëri dhe përkrah tyre aktiviteti që ata ushtrojnë.Albeu
 

10 me te pasurit e Shqiperise

 • http://www.ikub.al/cache/images/14/14bcf301-13df-429d-a27f-d846b4e39684-660-500-1-111111.jpg

  1. Zamir Mane ( QTU, TEG, NEPTUN, telefoni celulare PLUS, ndërtime etj,.)

 • http://www.ikub.al/cache/images/fd/fd67ebf6-178f-49be-9601-330ce996c56e-660-500-1-111111.jpg

  2. Bashkim Ulaj (Pronari i 22-katëshit tek TVSH, firma ndërtimi, fibra optike etj,.)

 • http://www.ikub.al/cache/images/1c/1c657721-2e38-4d8a-b83c-06f28f101590-660-500-1-111111.jpg

  3. Ramë Geci ( Pronari i 15-katësisht, firma ndërtimi Geci, et,.)

 • http://www.ikub.al/cache/images/6f/6fb4b384-f23f-4aec-82c5-b95369fb8447-660-500-1-111111.jpg

  4. Artan Dulaku ( Qendra Tregtare Kristal, ETC, ndërtime, koncesionari Ford, Ranger Rover, rrjeti supermarkatës Conad, Tring Digital, Vizion + etj,.)

 • http://www.ikub.al/cache/images/1c/1ca1d916-02c5-4ec1-a68e-fc50fc06908a-660-500-1-111111.jpg

  5. Vasil Naçi ( Pepsi, Birra Amstel, distrubiocion pije, detergjent, cigare etj,.)

 • http://www.ikub.al/cache/images/86/86c74e08-88cb-4bcd-8be7-a8289d4a3332-660-500-1-111111.jpg

  6. Vllezërit Armando dhe Arben Duka ( Vezë, kantinë vere dhe vreshta, elektroshtëpiake, telefoni celulare Plus etj,.)

 • http://www.ikub.al/cache/images/65/65802e7c-3fcc-4d0f-bd59-7a3a499300fe-660-500-1-111111.jpg

  7. Edmond Leka ( Western Union, Union Bank etj,.)

 • http://www.ikub.al/cache/images/b0/b013be12-cfe4-4ee6-a99b-6fe2c1cca526-660-500-1-111111.jpg

  8. Vjollca Hoxha ( Top Channel, Lori Cafe, Digitalb etj,.)

 • http://www.ikub.al/cache/images/6f/6f6ebaf5-3034-4135-8579-948a7e9a297a-660-500-1-111111.jpg

  9. Vilma Nushi ( Ekskluziviteti i Marlboros dhe cigare të tjera, si edhe Pronter & Gamble)

 • http://www.ikub.al/cache/images/22/229d3c78-ad49-4390-bcbf-1cc829940d5b-660-500-1-111111.jpg

  10. Muhamed Muça ( Shkollat Kristal, nga kopshtet tek universitetet etj,.)
living


Sot krahas femrave
(Edhe meshkujt janë duke praktikuar lyerjen e flokëve)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: ermal
ikub #:
 0 1210010084

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


keit

as
spitaliamerikan