Si të organizoni sirtarët në kuzhinë
 
Shperndaje
ikub#: 1705230045
Jeni te lodhur duke kërkuar një luge duke gërmuar midis enëve te tjera atëherë ka ardhur momenti te organizoni sirtarët tuaj te kuzhinës.
Jeni te lodhur duke kërkuar një luge duke gërmuar midis enëve te tjera atëherë ka ardhur momenti te organizoni sirtarët tuaj te kuzhinës. Rregull por mbi te gjitha prakticiteti do te jene kriteret për te ndjekur ne mënyrë te bëni një ndarje inteligjente te enëve te kuzhinës. Kjo do t’ju lejoje jo vetëm për t’ju thjeshtësuar lëvizjet ne kuzhine por edhe për te mbajtur ne rregull dhe te pastër sirtarët për një kohe te gjate. Gjeja e pare qe duhet te bëni është te vlerësoni hapësirën qe keni ne dispozicion dhe me pas te ndani aksesoret e kuzhinës.
 
1. Pastrimi
Para se te organizoni sirtarët e kuzhinës është mire qe te pastroni mire çdo cep. Kështu mund te përgatitni vet një përbërje me baze ujë, aceto dhe pak larës enësh.
 
2. Sirtari i pare
Është ai qe përdoret me shume dhe për këtë arsye është mire qe ne te të vendosni enët qe përdorni përditë.
[Mund të pëlqeni: Seek Adventure in Green Coast! ]
Është mire qe te përdorni mbajtës specifik ku mund te ndani pirunët, lugët, thikat etj. 
 
3. Sirtari i dyte
Ne këtë vend është mire qe te vendosni te gjitha ato pajisje për kuzhinën te cilat janë te nevojshme por qe zakonisht nuk përdoren shpesh gjate ditës. Kështu rruge te lire për hapëse kutish, gërshëre dhe shume te tjera. Edhe ne këtë rast përdorni ndarëse sepse ju lejon te gjeni çdo gjë me lehtësi.
 
4. Sirtari i trete
Nëse keni ne dispozicion sirtarë te tjerë këto mund ti shfrytëzoni për te organizuar me mire pëlhurat e kuzhinës si për shembull peceta, mbulesa tavoline etj.
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: KUZHINA ORGANIZIMI SIRTARE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved