Si të rrisim jetëgjatësinë e luleve në shtëpi
 
Shperndaje
ikub#: 1706300100
Nuk ka asgjë më të rëndësishme se sa një vazo me lule për të ndriçuar ambientet ku jetojmë. Por ndodh që lulet dekompozohen shumë shpejt, pavarësisht kujdesit që ne tregojmë për to.

A ka diçka që mund të bëjmë për të shtuar jetëgjatësinë e tyre? Po ka. Shtoni në vazon e ujit kuba akulli.

Temperaturat e ulëta ndalojnë procesin e lindjes dhe maturimit të baktereve. Kjo e bën lulen të hapet më ngadalë që do i rrisë ditët e saj të jetës në gjendje sa më të mirë.

Diçka tjetër që duhet të keni kujdes me lulet, është që çdo ditë ndërrojini ujin dhe prijini fundin nga pak për ti hequr pjesën e dekompozuar, kjo do e lejojë të marrë më shpejt dhe më lehtë një nga ushqimet bazë për jetën e saj siç është uji.

 

Shfleto artikuj te tjere per: DEKOR KESHILLA LULET SHTEPIA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved