Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Vendet që duhet të udhëtoni në 2018
 
Shperndaje
ikub#: 1801190062
Nëse planifikoni një udhëtim, këto destinacione janë unike dhe do i mbani mend gjatë gjithë jetës.
Nëse nuk mund të ndaloni të mendoni për ushqime të mahnitshme, ekskursione emocionuese, foto të shkrepura në natyrë dhe eksplorime, atëherë dëshironi një pushim. Nëse keni mundësi të merrni pushime janari është muaji më i mirë për të udhëtuar. Është lirë, nuk ka turma të mëdha turistësh dhe mund të rezervosh pa asnjë probleme më çdo vend. Nuk ka më  mirë se kaq.
 
Ja 5 destinacionet më të mira sipas Lonely Planet, që do i kujtoni gjithmonë me nostalgji.
1-Ballkani
 
Që nga Dubrovniku, fshatet turistike në Bosnje dhe Hercegovinë, kështjellat mesjetare në Rumani dhe Alpet e Shqipërisë, vendet magjike në Kroaci, janë të gjitha vende që ofrojnë një pamje magjike me hijeshinë e botës së vjetër dhe pamje që të lënë pa frymë si një përrallë.
2-Tajvani
 
Ishulli i vogël në lindje të Kinës vlerësohet për bukuritë e peizazhit të gjelbër, ujërat e qeta dhe plazhet tropikale.
3-Jordania
 
Duke lundruar në Detin e Vdekur, duke eksploruar rrënojat e lashta të gurëve të qytetit të Petras dhe rrënojat e tempullit të Jerashit, udhëtimi me deve në shkretëtirë janë disa nga gjëra më të bukur dhe unike që mund të bëni në jetë. ky udhëtim historik nuk duhet humbur.
4-Panama
 
Kankun dhe Cabo mund të mbajnë pushuesit e tyre të pranverës dhe plazhet e mbushur me njerëz. Por sigurisht dhe një pafundësi gjërash të tjera për të parë si pyje, male vullkanike, plazhe dhe katedrale historike.
5-Indonesia
 
Ndërsa të gjithë përpiqen të hipin me elefantë në Tajlandë, ju do të eksploroni plazhet magjike dhe me ngjyrë të trëndafiltë private apo të vizitoni Balin po u penguar nga turistët e tjerë. Tempujt, kopshtet dhe pylli i shenjtë janë disa nga destinacionet që nuk duhet ti humbisni.

 

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DESTINACIONE DIMER UDHETIMI VENDE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved