Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ja çfarë bëjnë çdo javë çiftet e lumtura
 
Shperndaje
ikub#: 1802050142
Ja çfarë bëjnë çdo javë çiftet e lumtura Rutina e pjesës më të madhe të çiftëve është thuajse e njëjtë, të vijnë nga puna, të gatuajnë darkën, të bisedojnë dhe pastaj në gjumë. Kjo është thuajse jeta e përditshme.
Mirëpo kjo rutinë nuk ka pse ju mbërthen fort pas vetes, sidomos dhe në fundjavë. Në ditët kur keni më shumë mundësi ti përkushtoheni njëri tjetrin planifikoni gjëra së bashku. Në këtë mënyrë rutina nuk do shuajë romancën dhe pasionin mes jush.
 
Ashtu siç nevojitet disa orë të kaluara bashkë më partnerin, e njëjta gjë vlen edhe për orët e kaluara vetëm apo me miqtë tuaj.
 
Çiftet e lumtura planifikojnë orët që duhet të kalojnë me miqtë e tyre individualisht, të paktën një herë në javë.
 
Pse funksionon? Sepse koha e kaluar me njerëz të tjerë ju ndihmon të ndërtoni një vetëbesim dhe vetëvlerësim më të madh si dhe ju jep një përmbushje personale që do të reflektohet edhe në lidhje.  Prandaj mos e mendoni dy herë kur të planifikoni takimin e  ardhshëm me miqtë tuaj.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: CIFTET KESHILLA LUMTURA ZAKONE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved