Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
5 ushqime afrodiziake që nxisin dëshirën seksuale
 
Shperndaje
ikub#: 1802060015
5 ushqime afrodiziake që nxisin dëshirën seksuale Mos harroni ti shtoni këto ushqime në menynë tuaj të Shën Valentinit.
Ju e dini se çokollata është një nga afrodiziakët e fuqishëm për shkak të përmbajtjes së saj të lartë me kafeinë dhe antioksidantët. Prandaj nuk është çudi që çokollata ju tundon në të gjitha format e saj. Mirëpo çokollata nuk është ushqimi i vetëm që nxit dëshirat tuaja seksuale. Disa ushqime të cilat mund ti shtoni edhe në gatimin tuaj të përditshme stimulojnë dëshirat, epshin dhe energjinë tuaj.
 
Ja disa ushqime që afrodiziak që do ju vlejnë për Shën Valentin dhe jo vetëm.
 
1-Vaj ulliri: Grekët e lashtë e konsideronin vajin e ullirit një shërim për impotencën.
 
2-Molusqet: Oysters dhe midhjet prej kohësh konsiderohen si një nxitës të dëshirës seksuale falë përmbajtjes së dy aminoacideve specifike që rrisin prodhimin e hormoneve seksuale si tek meshkujt dhe femrat.
 
3-Bajamet: Proteinat me bazë bimore janë vërtetë të mira për shëndetin seksual. Yndyrat e tyre nxisin një qarkullim më të mirë të gjakut që do të thotë më shumë energji.
 
4-Piper i kuq: Nëse shtoni pak nga kjo erz në ushqimet tuaj do të ndihmoni në një sistem nervor më të mirë si dhe do të rrisni energjinë dhe adrenalinën.
 
5-Tofu: Ky është një djathë i bardhë i bërë nga qumështi i sojës dhe është shumë i pasur në proteina. Këto proteina sigurojnë një qarkullim të mirë të gjakut, energji më të lartë dhe një fuqi të mirë seksuale.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: AFRODIZIAK DESHIRA SEKSUALE USHQIME

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved