Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të thoni të dua me një lule për Shën Valentin
 
Shperndaje
ikub#: 1802060123
Si të thoni të dua me një lule për Shën Valentin Çfarë lulesh te zgjidhni për Shën Valentin? Nëse trëndafilat e kuq janë një klasik jo te gjithë e dine se ka disa rregulla fikse për te dhuruar lule personit te dashur.
Çfarë lulesh te zgjidhni për Shën Valentin? Nëse trëndafilat e kuq janë një klasik jo te gjithë e dine se ka disa rregulla fikse për te dhuruar lule personit te dashur. Mund ta surprizoni duke zgjedhur lulen e tij e te preferuar dhe qe reflekton personalitetin e tij/saj ose mund te merrni frymëzim nga një ndodhi e mëparshme e juaja. Por ja çfarë duhet te dini për te krijuar dhe dhuruar një buqete lulesh ku njëkohësisht te emociononi dhe surprizoni partneren.
 
1. Evitoni te kuqen sepse është shume klasike
Evitoni te blini trëndafilat e kuq sepse janë lulet simbol te kësaj feste dhe si pasoje edhe me te shtrenjta.
 
2. Luani me krijimtarinë
Nëse dëshironi te shprehni ndjenjat tuaja mund flisni me gjuhen e luleve. Çdo lule ka një kuptim ne këtë mënyrë ju mund te vendosni se çfarë kërkoni te shprehni ne këtë rast. Për shembull lulet e jaseminit janë simbol i qetësisë, largon tensionin dhe friken dhe është një urim për lumturinë. Ndërsa lule vjollcat mbi te gjitha ne ngjyrën vjollce theksojnë dashurinë dhe janë perfekte për te bere një propozim.
 
3. Zgjidhni një buqete natyrale se sa shume te ngarkuar
Përveç se efektit estetik mund te synoni edhe për aromën. Ka lule te shumta te cilat përveç bukurisë se ngjyrave te shumta kane dhe një arome te mrekullueshme.
 
4. Mund te preferoni vetëm një lloj luleje
Nëse dëshironi mund te realizoni një buqete te madhe me vetëm një lloj luleje.
 
5. Lulet jashtë stinës janë te rralla
Mund te zgjidhni lule te cilat janë te rralla sepse nuk janë te stinës si për shembull lulet tropikale sigurisht një efekti do te jete surprize.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DASHURIA LULE SHEN VALENTINI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved