Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ja përse duhet të jetoni me partnerin para se të martoheni
 
Shperndaje
ikub#: 1802070098
Pas një lidhjeje te gjate shume vjeçare pyesni veten nëse ka ardhur momenti i duhur për tu martuar me partnerin tuaj.
 
Pas një lidhjeje te gjate shume vjeçare pyesni veten nëse ka ardhur momenti i duhur për tu martuar me partnerin tuaj. Nëse jeni te dashuruara përgjigja e menjëhershme është po. Por megjithatë ka disa gjera te cilat duhet ti merrni ne konsiderate para se te martoheni ne këtë mënyrë do te keni mundësinë qe te njihni me mire njeri tjetrin dhe do te kuptoni nëse jeni te përshtatshëm për te jetuar se bashku.
 
1. Duhet te jetoni vetëm
Mund te jeni maturuar nga ana mentale, emotive dhe profesionale kur ju jeni ne gjendje te jetoni vetëm. Gjate te gjithë jetës keni qene nen mbrojtjen e prindërve dhe te afërmeve. Pikërisht për këtë nuk i njihni i limitet dhe zotësitë tuaja. Këto do ti kuptoni vetëm atëherë kur te jeni ne liri te plote.
 
2. Do te dini sa përputheni me njeri tjetrin
Te martoheni është një hap i madh ne jete qe sjelle formimin e një familjeje te re se bashku. Kështu është mire te dini sa përputheni me njeri tjetrin. Te dy ju mund te formoni një "skuadër" te mire ose e kundërta dhe këtë mund ta zbuloni vetëm kur te keni mësuar te realizoni gjerat se bashku.
 
3. Marrëdhënia maturohet ne aspekte te ndryshme
Te dashuroni një person kërkon respekt dhe ta pranoni ashtu siç është bashke me defektit e tij/saj. Një pjese te madhe mund ta njihni me kalimin e viteve por edhe duke bashkëjetuar. Duke jetuar se bashku keni mundësi te njiheni ne një mënyrë me te thelle e cila do t'ju shërbejë për te kuptuar nëse është personi i duhur për te ndare jetën apo jo.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: JETESA MARTESA PARTNERI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved