Po tregoheni një bashkëshort/e i keq dhe nuk po e kuptoni
 
Shperndaje
ikub#: 1802160134
Po tregoheni një bashkëshort/e i keq dhe nuk po e kuptoni Askush nuk është perfekt, por kur vjen puna te marrëdhënia juaj ka shumë gjëra që mund të përmirësoni për të pasur një martesë të lumtur. Zbuloni 5 mënyra që po tregoheni të këqinj me partnerët tuaj dhe nuk po e kuptoni.
1-Nuk jeni duke bërë plane për të kaluar një kohë cilësore vetëm.
 
Pavarësisht se jeni çift, ju gjithmonë duhet të kaloni kohë me veten tuaj. Nuk keni pse leni çdo aspekt tuajin social vetëm pse jeni të martuar. Dala vetëm apo me shoqërinë tuaj është e shëndetshme, i jepni hapësirë njëri-tjetrit dhe ushqeni interesat dhe hobit personale.
 
2-Ju prisni që ai të lexojë mendjen tuaj.
 
Sado shumë të dëshironi që bashkëshorti juaj t’ju lexojë mendimet apo atë që dëshironi, kjo nuk ka për të ndodhur. Prandaj komunikoni hapur dhe shprehini atë që mendoni apo kërkoni prej tij. Ai nuk mundet të lexojë mendimet tuaja.
 
3-Jeni gjithmonë në celular dhe jo me atë.
 
Edhe pse qëndroni shtrirë së bashku në momentin që ju rrini në celular kjo nuk do ju mundësojë ndarjen e  bisedave së bashku apo gëzimin e pranisë së njëri-tjetrit.
 
4-Ku bëni dallimin se kur është koha për të dëgjuar dhe kur për të dhënë këshilla.
 
Mund të jetë e ndërlikuar të dish se kur partneri ka nevojë për një dëgjues të mirë se sa një sugjerimi për hapat e ardhshëm. Nëse bashkëshorti juaj ka një ditë të keqe, zgjidhni ta dëgjoni ndërsa ai shfryn. Ai do t'ju njoftojë vetë se kur është gati për një plan veprimi, por tani për tani ai vetëm dëshiron vetëm të ankohet.
 
5-Nuk i thoni asnjëherë njëri tjetrit "Përshëndetje" apo "mirupafshim".
 
Përdorimi i fjalëve përshëndetëse apo vlerësuese do ju ndihmojë të largoni stresin e ditës dhe të ndjeni praninë e njëri-tjetrit në shtëpi edhe pse po bëni punë të ndara. 
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: CIFT KOMUNIKIMI MARREDHENIA PARTNERI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved