Produkte pastrimi antibakteriale? Nuk vlejnë për asgjë
 
Shperndaje
ikub#: 1802230053
Ja pse është e kote te vazhdoni te përdorni produkte antibakteriale.
Sipas një studimi te Northumbria University (Newcastle, Angli), peshqirët, sfungjerët dhe produktet e tjera pastruese antibakteriale i largojnë bakteret maksimumi për njëzet minuta. Përgjatë kësaj kohe, ata riprodhohen sepse asnjëherë nuk shkatërrohen plotësisht. Një element mjafton për te rindërtuar "ushtrinë" nga e para.
 
Kjo është arsyeja pse sipas specialisteve blerja e produkteve te tilla është humbje kohe dhe parash.
[Mund të pëlqeni: Shitet aktiviteti i nje farmacie ]
Ata madje thonë se një cope sapuni është edhe me i efektshëm kundër baktereve duke qene se përmban elemente te armatosur me mire për te shkatërruar membranat e qelizave.
 
Përvoja ka treguar se një pastrim intensiv dhe i rregullt nuk është garancia me e mire për pastërti absolute sepse çfarëdo energjie qe te harxhohet, shtëpia nuk do jete kurrë e sterilizuar tërësisht pavarësisht edhe nga produktet qe do përdorni. Sidoqoftë, ekspozimi ndaj mikrobeve e bën trupin te kenë mbrojtje me te mire imunitare.
Loading...
Shfleto artikuj te tjere per: ANTIBAKTERIAL BAKTERE PRODUKTE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved