Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ngjyrat e pranverës që duam në muret tona
 
Shperndaje
ikub#: 1802240017
Ngjyrat e pranverës që duam në muret tona Mënyra më e mirë për të dëbuar dimrin është të ndriçoni shtëpinë tuaj përmes lyerjes së mureve.
Cilat ngjyra do të jenë popullore në 2018? Duket se si ngjyrat e forta edhe ato neutrale e delikate do të jenë në trend. Megjithatë ngjyrat e gjalla do të bëhen një alternativë edhe më elegante.
Nëse nuk e pëlqeni të gjithë me ngjyrë të fortë atëherë ndërthureni me një ngjyrë të lehtë neutrale.
 
Megjithatë dy do të jenë ngjyrat më të kërkuara këtë pranverë Bluja dhe jeshile.
 
Jeshilen përdoreni për pjesën e pshtme të mureve dhe blunë për pjesën e sipërme të tyre për ti dhënë më shumë gjallëri dhe lartësi. Ky është një kombinim intensiv, por i përkryer dhe i balancuar.
 
Bluja është jashtëzakonisht i gjallë në dhoma sidomos kur kombinohet me të bardhën dhe zonat ku bie drita. Ndërsa kur përdoret në dhomat që mungon drita natyrale efekti nuk është edhe aq mahnitës.
Jeshilja i shton një ndjenjë organike shtëpisë që krijon një hapësirë më të lehtë dhe qetësuese. Kjo ngjyrë është veçanërisht e përshtatshme për dhoma dhe studiot e vogla. Ngjyra gjithashtu punon bukur në një kuzhinë duke dhënë një ndjenjë të freskët dhe të natyrshme.
 
Loading...
loading...


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: LYERJA MURET NGJYRAT PRANVERE SHTEPIA 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved