2 faktorët që bëjnë dallimin në kënaqësitë seksuale
 
Shperndaje
ikub#: 1803010093
2 faktorët që bëjnë dallimin në kënaqësitë seksuale Kur dilni në një takim me një person të ri është e natyrshme të pyesësh nëse marrëdhëniet seksuale do të jenë të mira për të dyja palët.
Sipas një sondazhi të "Matchles Singles in America" ku u studiuan dëshirat dhe pëlqimet seksuale të 5 500 personave beqarë arriti në përfundimin se 83 % e tyre kërkonin një lidhje me një partner të kujdesshëm dhe entuziast në shtrat. Vetëm në këtë rast ato e cilësonin seksin e mirë.
 
Mirëpo ajo që i habiti më shumë studiuesit ishte se ajo që u rendit në vend të fundit ishin komunikimi dhe puthjet. Mesa duket njerëzit kërkojnë më shumë gjeste të ëmbla dhe të kujdesshme për një marrëdhënie të mirë seksuale sesa puthje.
 
Studimi nxori në pah edhe disa gjëra të caktuara që njerëzve nuk u pëlqenin në shtrat si: shumë biseda, mungesë pasioni, pak lëvizje, një puthje e keqe etj.
 
Gjithashtu të gjithë personat në studim theksuan se një marrëdhënie seksuale ishte e mirë pas disa kontakteve me të njëjtin partner, prandaj mos e mbani mendjen aty nëse hera e parë nuk ishte siç e prisnit.
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: FAKTORET MARREDHENIE SEKSUALE PARTNERET

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved