Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Një recetë e shëndetshme kremi mandarinash dhe farash chia
 
Shperndaje
ikub#: 1803030017
Jeni ne kërkim te një recete dietike dhe origjinale për te zëvendësuar edhe ëmbëlsirën pas vaktit? Ja si te përgatisni një krem te mrekullueshëm me mandarina dhe fara chia.
Nëse keni ne shtëpi mandarina dhe doni te përgatisni një ëmbëlsire te shijshme, por edhe te shëndetshme, me mire zgjidhni kremin qe përmban edhe gara chia. Te pasura me omega 3 këto fara forcojnë smaltin e dhëmbëve, rregullojnë gjumin dhe mbrojnë lëkurën nga infeksionet.
 
Përbërësit
 
1 tas me mandarina te qëruara
500ml qumësht kokosi
gjysme gote fara chia te zeza
1 gote arra kokosi te thërrmuara
 
Përgatitja
 
Hidhni ne mikser qumështin e kokosit dhe mandarinat dhe përziejini derisa te krijohet një lëng homogjen. Hidheni me pas atë ne një tas dhe shtoni farat e chias. Futeni ne frigorifer për 4 ore. Arre kokosin e thërrmuar përhapeni ne një tave ku keni shtruar letër kuzhine dhe piqini për 5-7 minuta derisa te marrin pak ngjyre te arte. Pasi kremi te jete ftohur hidheni neper gota, shtoni sipër arrat e kokosit dhe shërbejeni.
Loading...
loading...


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FARA KREMI MANDARINA 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved