Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Karota në furrë me djathë
 
Shperndaje
ikub#: 1803060008
Receta e dites

Përbërësit
 
- 600 gr karota
- 100 gr djathë i bute
- 2 qepe
- 4 gjethe dafine
- 4 luge vaj ulliri
- 1 gote vere e bardhe
- kripe
 
Përgatitja
 
Qëroni mire karotat dhe me pas largoni pjesën e bishtit pritini ne rrathë, rregulloni me kripe dhe me pas vërini ne një ene me katër luge vaj ulliri, qepet te prera ne feta shume te holla dhe gjethet e dafinës te thërrmuara.
[I ngjashëm: Brokoli në furrë ]
Me pas shuajini me verën e bardhe dhe lërini ne zjarre për 5 minuta. Me pas sistemoni ne një tave karotat duke i alternuar me djathin e bute. Futeni tavën ne furre te nxehte me pare me 200'C për 5 minuta ose lërini ne zjarre deri sa djathi te jete shkrire tërësisht. Shoqërojini karotat me djathë si antipaste me një recete tjetër.
 

Loading...Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DJATHI GATIMI RECETA 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved