Sallatë e freskët me pulë
 
Shperndaje
ikub#: 1805220010
Receta e dites

Përbërësit
 
- 400 gr gjoks pule ne feta te holla
- 1/2 pjepër
- vaj ulliri
- 100 gr djathë me feta
- 150 sallate jeshile
- kripe, piper
 
Përgatitja
 
Pastroni mire filetat e pulës dhe me pas rregulloni me kripe dhe aromatizoni me piper dhe futini ne furre për tu pjekur për 3 minuta për çdo krahë. Lërini te vaken filetat e pulës dhe me pas pritini ne shirita. Me pas largoni farat e pjeprit dhe priteni ne feta te vogla dhe me pas ne kuba. Gjithashtu pritni edhe djathin fillimisht ne feta dhe me pas ne kuba. Lani sallatën, thajeni dhe me pas vendoseni ne një sallatier rregulloni me pak kripe, vaj ulliri dhe përziejini mire. Me pas ndajeni ne 4 pjata individuale dhe bashkoni shiritat e pulës, pjeprin dhe djathin rregulloni përsëri me pak vaj ulliri dhe shërbejeni sallatën e freskët me pule.Shfleto artikuj te tjere per: GATIMI PULA RECETA SALLATA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved