Kujdes! Shpërndarësit e aromave më të dëmshëm nga sa mendonit
 
Shperndaje
ikub#: 1805240111
Kujdes! Shpërndarësit e aromave më të dëmshëm nga sa mendonit Bëni kujdes me aromatizuesit e shtëpisë pasi mund t'iu sjellin pasoja për shëndetin.
Pas një studimi të kryer duke marrë në analizim 12 lloje aromatizuesish për shtëpinë, u vu re se pjesa më ë madhe e produkteve më shumë ë ndotin ajrin sesa e pastrojnë atë. Ato përmbajnë edhe substanca alergjike, prezenca e të cilave as nuk shënohet në ambalazh.
 
Sikur të mos mjaftonte kjo, disa shpërndarës aromash çlirojnë edhe sisa përbërës të tjerë organikë që nuk i bëjnë mirë as frymëmarrjes dhe as lëkurës. 
 
Çfarë të bëni nëse ambienti nuk mban erë të mirë? Më mirë hapni dritaret disa minuta gjatë sitës dhe gjithçka do ajroset.
 
E të mendosh që studimi është kryer në Evropë, çfarë mund të themi ne për vendin tonë ku asgjë nuk kontrollohet dhe cilësia nuk krahasohet me vendet e huaja?Shfleto artikuj te tjere per: AROMA SHPERNDARES SHTEPIA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved