Brusketa me domate dhe borzilok
 
Shperndaje
ikub#: 1806210004
Brusketa me domate dhe borzilok Receta e Dites
Përbërësit
 
- 4 feta buke
- 1 thelbi hurdhe
- 2 domate
- vaj ulliri
- borzilok
- kripe, piper
 
Përgatitja
 
Ndani domatet ne gjysme dhe me pas largoni farat dhe lëngun e tepërt me pas pritini domatet ne kuba jo shume te vegjël dhe vërini ne një ene, rregulloni me vaj ulliri, kripe dhe piper përziejini me kujdes me një luge druri dhe lërini ne qetësi për 5 minuta. Me pas vini ne furre fetat e bukës për tu thekur dhe kthejini nga te dyja anët pasi te kenë marre një ngjyre te arte fërkoni hurdhën mbi bukën dhe me pas shtoni sipër domatet qe përgatitet. Rregulloni domatet me pak vaj ulliri dhe dekoroni me gjethe borziloku dhe shërbejini.
Shfleto artikuj te tjere per: BRUSKETA GATIMI RECETA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved