Stresi në punë. Më i keqi ai nga kolegët e tmerrshëm
 
Shperndaje
ikub#: 1807030040
Stresi në punë. Më i keqi ai nga kolegët e tmerrshëm Një studim nga Instituti Amerikan i Stresit gjeti se pikërisht dinamikat e ekipit ndikojnë drejtpërdrejt më shumë se 90% të asaj që na streson në punë.
Pse bashkëpunëtorët e kolegët ju stresojnë aq shumë?
Stresi që na shkaktojnë kolegët futet nën lëkurën tonë sepse na kujton që nuk kemi kontroll dhe autonomi në profesionin tonë. 
“Rritja e nivelit të stresit në punë, të vlerësuara nga perceptimi i të pasurit pak kontroll, por shumë kërkesë, kanë demonstruar se janë të lidhura me një frekuencë më të madhe të infarktit, hipertensionit dhe shqetësime të tjera”, thuhet me shqetësim në raportin e Institutit Amerikan të Stresit.
 
Shfleto artikuj te tjere per: KOLEGE PUNA STRESI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved