Supë me kungull dhe patate
 
Shperndaje
ikub#: 1901120001
Supë me kungull dhe patate Receta e dites
Përbërësit
 
- 200 gr kunguj
- 2 patate
- 1 gjethe dafine
- 2 luge vaj ulliri
- 8 gështenja
- 1 qepe
- 1.2 dl lëng vegjetal
- aceto molle
- kripe, piper
 
Përgatitja
 
Pritni ne copa te vogla patatet, kungujt dhe 6 gështenja dhe me pas lagini me aceto molle ne mënyrë qe te mos nxihen dhe me pas vërini për ti gatuar me avull.
[Mund të pëlqeni: Shitet aktiviteti i nje farmacie ]
Me pas skuqni lehte qepen e grire dhe bashkoni lëngun vegjetal 5 minuta para përfundimit. Fruloni te gjitha perimet dhe me pas rregullon me kripe dhe aromatizoni me piper. Pritni holle edhe dy gështenjat e tjera qe mbajtët veç dhe piqini ne furre për 5 minuta me 80'C. Hidhni supën krem me kunguj dhe patate ne tasa individual rregulloni me vaj ulliri dhe sipër shpërndani gështenjat e pjekura dhe shërbejini me feta buke te thekura.
[I ngjashëm: Supë peshku ]
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: KUNGULL PATATE SUPA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved