Si të balancojmë jetën profesionale me atë personale
 
Shperndaje
ikub#: 1905090127
Si të balancojmë jetën profesionale me atë personale Themelues dhe drejtues të firmave dhe kompanive të ndryshme tregojnë strategjitë e tyre për të arritur një balancë ideale ndërmjet jetës profesionale dhe asaj personale.
1.  Skeduloni. Organizmi është një prej mënyrave më efikase dhe më të mira për të arritur balancën ideale jetë profesionale dhe jetë personale. 
2. Pushimi. Vetëm në këtë mënyrë ju mund të balanconi orët e zgjatura në punë me kohën me ato që kaloni me familjen.
3. Harmonizimi. Të qenit në krye të një biznesi nuk do të thotë që jeta jote të ketë lidhje vetëm me të. Ju duhet të arrini që të krijoni një balancë ndërmjet punës suaj dhe familjes. 
4. Delegoni përgjegjësi. Që të keni më shumë hapësirë, këshillohet që edhe të tjerë të aftë nga stafi të ngarkohen me detyra dhe përgjegjësi.
 Shfleto artikuj te tjere per: BALANCIMI JETA JETA KARRIERA PROFESIONI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved