Kur duhet pushuar një punonjës?
 
Shperndaje
ikub#: 1905150125
Kur duhet pushuar një punonjës? Nuk ka asgjë më të keqe se të duhet të pushosh nga puna një punonjës.
 Por jo rrallë, shumë punëdhënës gjenden pa dashjen e tyre përballë një situatë të tillë. Dhe në këtë rast, përpara se të merret vendimi, punëdhënësi duhet t'i japë përgjigje këtyre pyetjeve.
Cili është kontributi i këtij punonjësi?
Çfarë po bën ai për të përmirësuar aktivitetin tuaj?
A e bën punën mirë?
Pra, kur është momenti për të pushuar dikë? Kur një punonjës nuk përmbush këto tre vlera. Madje, edhe nëse mungon vetëm njëra prej tyre, është shumë e rrezikshme që ta mbani atë në stafin tuaj. Dhe nëse të gjithë janë të kënaqur, është detyra juaj që ta vini atë në një pozicion për të arritur sukses, të doni punën e tyre dhe të ndiheni të shpërblyer.
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: PUNEDHENES PUNONJES PUSHIM NGA PUNA SIPERMARRES

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved