Si të pranoni dështimin dhe të arrini suksesin në jetë
 
Shperndaje
ikub#: 1905220016
Ju ndoshta keni dëgjuar një milion histori suksesi në biznes, dashuri apo diçka tjetër, por ajo që shpesh mbetet e pa treguar janë betejat që hasen gjatë rrugës.
FOTO GALERI
Dallimi midis atyre që përparojnë dhe atyre që dështojnë është këmbëngulja. Kjo është arsyeja pse është e domosdoshme të mësosh se si të trajtojmë refuzimin dhe dështimin në jetë dhe të vazhdosh jetën para duke punuar për atë që vërtet dëshironi. Arritja e suksesit në jetë apo karrierë në fakt lidhet më shumë dështime dhe shkëlqime gjatë rrugës si në drejtim personal ashtu edhe profesional.
[Mund të pëlqeni: Seek Adventure in Green Coast! ]
 
Nëse ndiheni të dekurajuar kohët e fundit pasi keni dështuar apo jeni refuzuar nga të tjerët, mos u mërzisni. Lexoni këto këshilla që japin sipërmarrës të suksesshëm dhe mësoni si të ecni përpara dhe të punoni për të arritur synimet tuaja.
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: DESHTIMI KARRIERA SUKSESI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved