Temperatura në zyra dhe preferencat meshkuj VS femra
 
Shperndaje
ikub#: 1905290062
Temperatura në zyra dhe preferencat meshkuj VS femra Për këdo që ka rastin të punojë në zyrë është e qartë se femrat kërkojnë temperatura pak më të larta të ambientit në krahasim me meshkuj, dhe kjo deri tani kish dy shpjegime.
E para është arsyeja biologjike. Meshkujt përballojnë më mirë ambiente më të freskëta se sa femrat, ndërsa arsyeja e dytë ka të bëjë me faktin se femrat, përgjithësisht, vishen më lehtë se meshkujt.
Por edhe pse bindëse, duket se arsyet e mësipërme s'janë të mjafta për të konfirmuar dallimin. Një studim i ri, i botuar në PLOS One, thotë edhe më në këtë drejtim. Sipas tij, femrat punojnë më mirë në mjedise të ngrohta ndërsa meshkujt punojnë më mirë në ambiente të ftohta.
Për të dalë në këtë përfundim, disa studiues testuan 550 studentë gjermanë në temperatura të ndryshme. Ata zbuluan se ndërsa temperaturat rriteshin femrat kishin një performancë më të mirë ndërsa e kundërta ndodhte me meshkujt. Natyrisht, studimi nuk garanton që çdo grua performon më mirë në ambiente të ngrohta, por rezultatet sugjerojnë se ia vlen të marrësh seriozisht debatin e temperaturës në zyrë.
 
Shfleto artikuj te tjere per: FEMRA MESHKUJT TEMPERATURA ZYRA

Marre nga ikub.al

erafun   Para 14 muajsh     
ik o jeton zeqa
erafun   Para 14 muajsh     
ik o jeton zeqa
erafun   Para 14 muajsh     
BAD GAL E PER KTO SPOM INTERESON FORT HIQ EDHE IK HUP... :( O KUKU KURWAT E 2012-TES HAHA HIHI FUCKING BIRTHDAY IS COMING EWW IM SO EXITY FOR CAKE HAHA PURPLE CAKE WITH GLITTER AND WITH ASS AND PASSI FUCK OFF FUCKING ASS GAL FUCK OFF BITCHHEZ FUCKING DEVIL -_-" DEVIL THANKS MORE KISS NIKKI HOME GIRL BY NIKKI PARTY MAKE UP RICH FABILOUS! QPERTHE TRUSIN E KAFT ME GJAK TE ZI HUP MOJ KURW QIU RRUSPIQKE KUQKIC MUTI KURVA E KARIT RRUSPIJA IHERE LOPA E KEQE KIRWIC LOPE RRUSPI KURW MUTI HUP QIU LOP KARE MITE RRUSPI KUQK KURW BYE ALL FORLIFE VEQ MOS HARRONI HALA JAM KTU BECHEZZ BEACH..:/())!??!??:) :3 LOP KURV MUTI TI QIFSHA ROPT NE PIDH PIDHCOFT KURVA 123... KIRVA S KARITTT FUCKINGHHHHH BAD ARG GAL BAD GAL CICI HAHA BAD GAL RIRI HAHA FUCKING RIRI ILLUMINATI FACE FUCKKKKKKK HAHAHAHAHAHAHAHA FUCK YOU SO MUCH FUCK OFF BAD GAL RIRI FUCKING DEMON DEVILL FUCK YOU SO MUCH DEVIL FUCK YOU BAD GAL FUCK U SATAN 667 HYHYHYHY FUCK ITS MY LIFE EDHE MOS PROV MEM SHKRU MA OK LAVIRE KUR E DIN QET TDU F PSE SPO BOHESH LAVIRE LAVIRE SHUM LLAFE POM VIN N VESH NJERZIT TU MA TESH MUNOHEN TY TON KOHEN E MUNIHEN MU MEM PREK E QIKY SEN O KAT MET KUR POT SHO ME TETERKON SYN E KOM SENIN QE PE KOM NDJENJEN E NI PREJ ATHERI NDJENJAVE JA POJ SHERRIN ASNIHERE SI TI SKA ME PAS SHERI
erafun   Para 14 muajsh     
IK OJ KURV MUTI TI QI ROPT NE PIDH KURW KUEDER KUQK LOP RRUSPIQKE LOPIFCE HAHA FUCK OFF FUCKING BAD GAL RIRI HAHA ANITA IN THIS BITCH THANKS E DI QE MDONI PO SJOM TUNG A SHIHEM MAS 70-VJETVE FUCKIN THEM FUCK OFF FUCK BAD PUSSY ASS BAD NIGGA EL FUCKING FUCK MY HOMIES MMM LICK MY PUSSY BAD GAL ASS FUCKING DEVIL OKAY WE GO FUCK OFF FUCK FUCK FUCK FUCK FUCK FUCK FUCK FUCK FICK FICK...?! :( MU PA KAN SI TI KISHA KAJT OJ KURW
erafun   Para 14 muajsh     
kurvat e 2032-tes fuck of kurvat e karit jau qifsha gjakit ne piqk kurva e karit me pidh n dor flliqulk kurwiq kurvic muti lopa ihere o ik ok kurw e ndyt mute papahute kuqka e keqe kurwo rruspi lopa ihere kurw kari ti qifsha ropt ne pidh pidhhapt kuqk kurw muti po ik se ka me ta ca koken ty mj
erafun   Para 14 muajsh     
kurvat e 2032-tes fuck of kurvat e karit jau qifsha gjakit ne piqk kurva e karit me pidh n dor flliqulk kurwiq kurvic muti lopa ihere o ik ok kurw e ndyt mute papahute kuqka e keqe kurwo rruspi lopa ihere kurw kari ti qifsha ropt ne pidh pidhhapt kuqk kurw muti po ik se ka me ta ca koken ty mj
erafun   Para 14 muajsh     
hey bch
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved