Puna nga shtëpia, një prej trendeve të momentit
 
Shperndaje
ikub#: 1905300125
Puna nga shtëpia, një prej trendeve të momentit Sipas të dhënave të Institutit të Statistikave në Amerikë, që prej 2016 rreth 15 milionë njerëz rezultojnë të vetëpunësuar, që është më shumë se 10 për qind e të gjithë punonjësve amerikane. Deri në vitin 2020 shifra të tilla pritet të shënojnë rritje.
Megjithatë menaxhimi i duhur i punës me një punonjës të pavarur mbetet gjithmonë një sfidë më vete. Ja sesi të merrni më të mirën prej një bashkëpunimi të tillë:
1. Zgjidhni punonjësin e duhur. Në ditët e sotme ka shumë faqe interneti ku prezantohen profilet e shumë punonjësve që punojnë të pavarur, gjë kjo e cila jo vetëm do t’ju kursejë shumë kohë por edhe do t’ju ndihmojë për të bërë zgjedhjen e duhur.
2. Trajtojini si profesionistë. Punonjësit që punojnë nga shtëpia bëjnë të njëjtën punë me ata që punojnë në zyrë, madje mund të bëjnë edhe akoma më shumë. 
3. Përcaktoni paraprakisht, pagesën dhe afatet. Kjo do të bëjë që mos të krijohen probleme as nga ana juaj si punëdhënës dhe as nga ana e tyre si punëmarrës.
4. Respektoni pavarësinë e tyre
 
Shfleto artikuj te tjere per: PUNA PUNEMARRESI SHTEPIA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved