Si të arredoni shtëpinë në stilin marinar
 
Shperndaje
ikub#: 1906030007
Me verën qe tashme ka mbërritur nuk ka asgjë me te bukur dhe relaksuese se te projektoni te shkuarat e para ne plazh dhe te zhyteni ne ujë.
FOTO GALERI
Dhe nëse pushimet janë disi larg dhe dëshira juaj për det është e forte sa qe nuk mund ti rezistoni perse te mos e sillni detin ne shtëpi duke rikrijuar stilin marinar?
Një stil i tille është i karakterizuar nga një shije e thjeshte por shume relaksuese dhe elegante. Arredimi ne stilin marinar mban ne konsiderate materialet e lehta dhe te freskëta duke preferuar drurin dhe fibrat natyrale përveç se ngjyrës zgjedhjes se ngjyrave qe sigurisht duhet te kenë frymëzim nga deti dhe sfumaturat e tij. Ndërsa pamja finale përfundon me vijat te cilat nuk mund te mungojnë ne këtë stil. Nuk ka rëndësi nëse arredoni te gjithë ambientin ne këtë stil apo preferoni vetëm një cep te shtëpisë çdo detaj është i rëndësishëm. 
Kështu hapësirë për përdorimin e drurit mundësish ne ngjyre te bardhe ndërsa për sa i përket mureve ato duhet te jene ne ngjyre te bardhe ose ne alternativ ne ngjyra qe te kujtojnë detin.
 
Shfleto artikuj te tjere per: MARINAR SHTEPIA STILI VERA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved