Punë e re, zyrë e re, kolegë të rinj? Ja galateo e ditëve të para
 
Shperndaje
ikub#: 1906170017
Pune e re, stimuj te rinj, koleg te rinj me pak fjale çdo gjë nis nga e para. Te bëheni pjese e një zyre te re nuk është asnjëherë e thjeshte, ndaj lipset adaptimi i një tërësie rregullash të mirësjelljes në funksion të krijimit të marrëdhënieve të mira në kompani.
FOTO GALERI
Duhet te mësoni emrat e kolegeve, te kuptoni çfarë te bëni te dukeni mire dhe aktive për atë qe jeni ne marre ne pune por edhe te jeni e këndshme me koleget e rinj. Ditët e para janë shume te rëndësishme për te bere te kuptoni se kush jeni, sa ju pëlqen puna dhe tregoni aftësitë tuaja. Aleati juaj me i mire? Rregullat! Mbase ju duket si diçka e kot por rregullat e një edukate te mire do t’ju ndihmojnë. 
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: DITA E PARE KARRIERA PUNA ZYRA

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved