Si t’i bëni të lumtur punonjësit
 
Shperndaje
ikub#: 1906250102
Si t’i bëni të lumtur punonjësit Sipas Deena Fox, eksperte lider në Burimet Njerëzore, CEO dhe themeluese e Brightfox, tre janë gjërat kyçe që punëdhënësit duhet të bëjnë për të ndihmuar punonjësit të gjejnë kënaqësinë në vendin e punës.
Sipas Fox, janë tri gjëra që duhet të kultivoni:
1. Ndihmoni punonjësit të gjejmë kuptimin dhe qëllimin në punë. Ata duhet të dinë se puna që po bëjnë ka rëndësi, që në realitet u pëlqen, mund të përdorin aftësitë që zotërojnë sot për të kontribuar në rolin e tyre”.
2. Punonjësit kanë nevojë për mundësi që të mësojnë dhe të rriten.
3. Krijoni një mjedis që t’u japë një ndjesi komuniteti dhe përkatësie në punë.
 
Shfleto artikuj te tjere per: DEENA FOX LUMTURIA PUNONJESIT

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved