Supë e ftohtë me kungulleshka, borzilok dhe stika
 
Shperndaje
ikub#: 1906290022
Supë e ftohtë me kungulleshka, borzilok dhe stika Perfekte për verën e nxehtë.
Përbërësit për 2 persona:
 
400gr kungulleshka
Bishtat e 5 qepëve të njoma
2 lugë gjelle vaj ulliri
Gjysmë galine dhe 300ml ujë
20- 30 stika të qëruara
100ml pana
20 gjethe borzilok
 
Përgatitja
 
Prisni kungulleshkat në copa. Në një tigan që nuk ngjit hidhni  vajin e ullirit dhe më pas bishtat e qepëve te prera në copa. Lërini të skuqen për 4-5 minuta. Shtoni më pas kungulleshkat dhe lëngun e pulës. Ziejini ato me kapak të mbyllur për 10 minuta në zjarr mesatar. 2 minuta para mbarimit shtoni gjethet e borzilokut. Kalojeni supën në blender së bashku me panën. Kur gjithçka të jetë gati hidhni edhe stikat e copëtuara. Kur supa të jetë ftohur shijojeni.
Shfleto artikuj te tjere per: BORZILOK FRESKIA KUNGULLESHKA SUPA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved