Si të bëni “paqe” pas një debati në çift?
 
Shperndaje
ikub#: 2002260039
Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh paqe plotësisht pas një zënke, apo jo?
FOTO GALERI
Diskutimi dhe grindja me partnerin tuaj është më se normale, është pjesë e dinamikës në çift dhe ndonjëherë është edhe konstruktive dhe e shëndetshme për të përmirësuar marrëdhënien. Problemi lind pasi mbaron "lufta" mes jush, sepse nuk është gjithmonë e mundur të bësh paqe pas një sherri si brenda jush ashtu edhe me partnerin tuaj. Por nëse dëshironi të parandaloni që një grindje të lërë pasoja në historinë tuaj për të rikuperuar harmoninë dhe qetësinë, duke e bërë seriozisht paqen pas një beteje.
 
 Shfleto artikuj te tjere per: CIFT DEBATI MAREDHENIA PAQE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved